Wkrótce teren wokół znanego dębu znacznie się zmieni [WIZUALIZACJA]

Data publikacji: 23.11.2021 16:12
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zagnańsk. Wizualizacja restauracji i sklepu z pamiątkami w sąsiedztwie dębu „Bartek”

Zagnańsk. Wizualizacja restauracji i sklepu z pamiątkami w sąsiedztwie dębu „Bartek”
Fot. Urząd Gminy w Zagnańsku

W ciągu najbliższych dwóch tygodni zostanie ogłoszony przetarg na budowę nowoczesnego obiektu przy dębie „Bartek” w Zagnańsku. Znajdzie się tam miejsce na restaurację i sklep z pamiątkami.

Natomiast wokół budynku powstaną m.in. alejki edukacyjne, plac zabaw i strefa dla seniora. Gmina planuje postawić także posąg Jana Trzeciego Sobieskiego z Marysieńką. Zgodnie z legendą, król idąc na Wiedeń odpoczywał przy dębie, a gdy wracał czekała tam na niego królowa Marysieńka - mówi wójt Zagnańska Wojciech Ślefarski.

- Potencjalni wykonawcy dopytują już, kiedy zostanie ogłoszony przetarg, mam więc nadzieje, że będzie zainteresowanie firm. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w ciągu dwóch miesięcy powinniśmy wyłonić przedsiębiorstwo i na początku roku podpisać umowę - mówi.

Wójt zaznacza, że w nowym obiekcie znajdzie się sklep z pamiątkami i restauracja, która będzie mogła przyjąć około 50 osób. - Mniej więcej tyle osób mieści się w autokarze. Chcemy, aby grupy, które przyjadą na wycieczkę, mogły w komfortowych warunkach zjeść posiłek - dodaje. W nowym obiekcie będą mogły odbywać się także śluby cywilne. Inwestycja powinna zakończyć się w połowie 2023 roku.

Zagospodarowanie terenu wokół Bartka kosztować będzie ponad 3 mln zł, z czego prawie 2,2 mln zł pochodzi z dofinansowania unijnego, a brakującą kwotę wyłoży gmina Zagnańsk. Nowy obiekt to koszt 5 mln zł. Dofinansowanie wynosi 55 proc.  

adv adv
Wiadomości
Reklama