Właściciele stoków czekają na mróz

Data publikacji: 21.11.2020 16:37
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Kielce. 05.01.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Kieleckie stoki narciarskie gotowe do rozpoczęcia nowego sezonu, aby wystartować, potrzebne są jednak lepsze warunki atmosferyczne. Mimo ostatnich przymrozków i niskich temperatur właściciele ośrodków narciarskich w stolicy województwa świętokrzyskiego nie decydują się jeszcze na rozpoczęcie naśnieżania.

Jak informuje Agnieszka Wiśniewska z Centrum Sportowo-Rekreacyjnego „Stadion”, aby mogło to nastąpić, mróz musi utrzymywać się zdecydowanie dłużej.

- Aby armatki mogły działać skutecznie, temperatura około minus 7 stopni powinna utrzymywać się przez kilka dni - dodaje.

Na rozpoczęcie sezonu jest jeszcze za wcześnie na kieleckim Telegrafie.

- Tutaj także miłośnicy białego szaleństwa muszą poczekać na korzystniejszą aurę - informuje Michał Misztal, właściciel ośrodka narciarskiego Telegraf.

- Jesteśmy w pełnej gotowości. Jeśli mrozy będą się utrzymywać ponad tydzień, wówczas rozpoczniemy naśnieżanie i będziemy się starać, aby udostępnić miejsce do jazdy - wyjaśnia.

Do rozpoczęcia sezonu zimowego przygotowują się także pozostałe ośrodki narciarskie w regionie. Natomiast miłośnicy sportów zimowych mogą już korzystać z dwóch sztucznych lodowisk w Kielcach. Otwarte są ślizgawki na Stadionie i Telegrafie.

Reklama