Wodniackie półkolonie w Cedzynie

Data publikacji: 03.07.2020 15:14
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.07.2020 Zalew w Cedzynie. Półkolonie zorganizowane przez Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

03.07.2020 Zalew w Cedzynie. Półkolonie zorganizowane przez Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Można nauczyć się jak korzystać z kajaków i rowerów wodnych, a nawet jak nieść pomoc potrzebującym, a przy tym po prostu odpocząć. Nad zalewem w podkieleckiej Cedzynie trwają półkolonie zorganizowane przez Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. W letnim wypoczynku udział bierze ponad 30 dzieci.

Jak informuje Karolina Kasprzycka, wiceprezes organizacji, półkolonie mają na celu głównie edukację dzieci.

- Dzieci są zapoznawane z różnymi środkami poruszania się po wodzie, a przede wszystkim z zasadami bezpieczeństwa. Mamy zajęcia z podstaw żeglarstwa. Dodatkową atrakcją jest również łódź motorowa oraz jedyny w województwie skuter z platformą ratowniczą, gdzie dzieci mogą się wczuć w rolę poszkodowanego, który na tej platformie jest transportowany do miejsca, gdzie będzie mu udzielona pomoc - dodała Karolina Kasprzycka.

W zajęciach biorą udział m.in. 4-letnia Anielka i 8-letni Bartosz.

- Jestem najmłodszą uczestniczką tych kolonii. Bawię się w piasku, uczę się pływać. Dzisiaj też pływałam na motorówce i skuterze i było super - powiedziała dziewczynka.

Bartoszowi także podoba się na półkoloniach. Jak mówi, pływał dziś na motorówce i łowił ryby. Jednak, jak rezolutnie zaznaczył, każde dziecko dla własnego bezpieczeństwa obowiązkowo musi mieć na sobie kapok.

Rodzice, którzy chcieliby zapisać swoje dziecko na półkolonie w Cedzynie powinni wejść na stronę internetową ŚWOPR i wypełnić kwestionariusz. Wolne miejsca są jeszcze na tygodniowe turnusy w sierpniu i turnus zaplanowany na ostatni tydzień lipca.

Reklama