Wojewoda i marszałek odznaczeni przez ministra obrony narodowej

Data publikacji: 21.05.2021 14:17
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
21.05.2021 Kielce. ŚUW. Wręczenie medali

21.05.2021 Kielce. ŚUW. Wręczenie medali "Zasłużony dla obronności kraju". Na zdjęciu od lewej: senator Jarosław Rusiecki, ks. kanonik kpt. Stanisław Kondrak, wojewoda Zbigniew Koniusz i marszałek Andrzej Bętkowski
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

20 osób zostało dziś odznaczonych medalami „Za zasługi dla obronności kraju”. Wyróżnienia zostały przyznane cywilom przez ministra obrony narodowej.

Płk Jarosław Molisak, szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach informuje, że medale otrzymali m.in. wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz oraz marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

- To wynik współpracy, która przynosi owoce i daje satysfakcję. Daje to także nadzieje na dobrą realizację dalszych zadań - zauważa.

Jak dodaje, Wojewódzki Sztab Wojskowy podejmuje liczne działania m.in. z urzędem wojewódzkim. Zaliczają się do nich te związane z zarządzeniem kryzysowym, przeprowadzaniem kwalifikacji wojskowej oraz organizacją uroczystości patriotycznych. Wojewoda Zbigniew Koniusz przyznaje, że to bardzo miłe wyróżnienie.

- To drugi medal jaki dostaję. Srebrny otrzymałem dwa lata temu. Bardzo się cieszę, jednak przyznam że wole je wręczać niż odbierać. To dodatkowe zobowiązanie do tego, że jeszcze bardziej trzeba się starać - mówi z uśmiechem.

Marszałek województwa świętokrzyskiego zauważa, że otrzymanie medalu daje satysfakcję, z tego że podejmowana działalność zawodowa i pozazawodowa jest doceniana.

- Jak byłem starostą otrzymałem już brązowy medal. Dziś srebrny, jeszcze przede mną złoty, więc trzeba popracować - dodaje.

Senator Jarosław Rusiecki, szef senackiej komisji obrony wyraża radość z faktu, że w regionie dobrze układa się współpraca cywilno-wojskowa.

- Gratuluje odznaczonym medalem „Za zasługi dla obronności kraju”. To pokazuje, że jest współpraca oraz wzajemna życzliwość - zaznacza.

Medale zostały wręczone w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach.

Reklama