Wojewoda łączy dzień edukacji z urodzinami Żeromskiego

Data publikacji: 14.10.2020 14:35
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
14.10.2020 Kielce. Wojewoda Zbigniew Koniusz składa kwiaty pod pomnikiem Stefana Żeromskiego przy 
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

14.10.2020 Kielce. Wojewoda Zbigniew Koniusz składa kwiaty pod pomnikiem Stefana Żeromskiego przy I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Dziś powinniśmy szczególnie dziękować osobom na co dzień zajmującym się naszymi dziećmi, które są naszą przyszłością – stwierdził wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz. Przedstawiciel rządu w terenie, z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożył wiązankę kwiatów przed pomnikiem Stefana Żeromskiego przy I Liceum Ogólnokształcącym w Kielcach.

Jak stwierdził, związany z regionem wybitny pisarz, którego 156 rocznicę urodzin dziś obchodzimy był wielkim edukatorem naszego społeczeństwa.

- Jego twórczość w bezpośredni sposób wpłynęła na całe pokolenia, nie tylko osoby, żyjące w czasach naszego wybitnego poety. Stefan Żeromski i jego twórczość w bardzo trafny sposób opisywała rzeczywistość kolejnych pokoleń Polaków. Dlatego dziś próbujemy połączyć dwie okazje zarówno Dzień Edukacji Narodowej i 156. rocznicę urodzin tego wybitnego pisarza - dodaje.

Odnosząc się do aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju, wojewoda świętokrzyski stwierdził, że obecnie rząd nie planuje zamykania szkół na szeroką skalę.

- Preferowane rozwiązanie to punktowe reagowanie na rozwijającą się sytuację związaną z COVID-19, które na dzień dzisiejszy się sprawdza. W skali kraju tylko 3 proc. placówek, przeszło w mieszany tryb pracy. Mówimy tu między innymi o pracy zdalnej, częściowej kwarantannie klas, a w niektórych ekstremalnych przypadkach, miało miejsce zamknięcie szkół - dodaje.

Wojewoda świętokrzyski podkreśla, że obecnie zastosowany system edukacji z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych sprawdza się najlepiej. Jak zaznacza, w przypadku kiedy sytuacja epidemiczna zaostrzy się na tyle, że będzie wymagać podjęcia radykalnych działań, te z pewnością będą podejmowane przez rząd.

Reklama