Wojewoda negocjatorem w konflikcie lekarzy z dyrekcją szpitala

Data publikacji: 10.09.2021 15:12
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski

Na zdjęciu: Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Świętokrzyska Izba Lekarska zwróciła się z prośbą do wojewody świętokrzyskiego o podjęcie działań, które zmierzałyby do rozwiązania konfliktu pomiędzy dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy, a lekarzami zatrudnionymi w Centrum Zdrowia Psychicznego w Kielcach, które jest częścią szpitala w Morawicy.

Jak informowaliśmy, kilka tygodni temu dziewięciu lekarzy zatrudnionych w centrum przy ulicy Kusocińskiego złożyło rezygnację z pracy z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia, ponieważ nie zgadzają się z decyzją dyrekcji, która przeniosła kierowniczkę Centrum Zdrowia Psychicznego do szpitala w Morawicy.

Paweł Barucha, prezes Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej informuje, że z prośbą o pomoc do izby zwrócili się lekarze, którzy złożyli wypowiedzenia z pracy.

- Prosimy o negocjacje kogoś z zewnątrz, by każda ze stron konfliktu mogła wykonać krok wstecz i by ten szpital mógł dalej funkcjonować. Sytuacja jest trudna, ponieważ w tej chwili w centrum przy Kusocińskiego nie ma kierownika. Tę funkcję sprawowała lekarka, która została przeniesiona do szpitala w Morawicy. Każdemu pracodawcy wolno taki ruch wykonać, ale wydaje mi się, że dla prawidłowej pracy oddziału degradacja kierownika i brak powołania kogoś innego natychmiast na to miejsce powoduje, że taki oddział funkcjonuje gorzej - dodał Paweł Barucha.

Zbigniew Koniusz wojewoda świętokrzyski zapewnił, że postara się pomóc w rozwiązaniu konfliktu.

- Problem jest mi znany od co najmniej dwóch lub trzech tygodni. Widzę, że konflikt niebezpiecznie eskaluje, dlatego na pewno podejmę próby jego rozwiązania. Zaproszę na mediacje dwie strony konfliktu. Myślę, że jak zwykle w tego typu sytuacjach, racja leży po dwóch stronach konfliktu - dodał Zbigniew Koniusz.

Mediacje mają się odbyć w przyszłym tygodniu, a najpóźniej po 20 września.

Reklama