Wojewoda przygotował moc atrakcji dla najmłodszych

Data publikacji: 13.09.2020 16:45
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
13.09.2020. Kielce. Rodzinny piknik „Wojewoda Dzieciom - Stacja Zabawa”

13.09.2020. Kielce. Rodzinny piknik „Wojewoda Dzieciom - Stacja Zabawa”
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Rodzinny piknik „Wojewoda Dzieciom - Stacja Zabawa” odbywa się za budynkiem Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. Impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W jej ramach ustawiono ściankę wspinaczkową, trampoliny, baseny z kulkami.

Przygotowano także szereg atrakcji, to m.in. pokazy karate. Nie brakuje także służb mundurowych, czyli m.in. policjantów, strażaków, czy żołnierzy, którzy w lekki sposób mówią o bezpieczeństwie.

Wojewoda Zbigniew Koniusz powiedział, że organizując taki piknik chciał w pewien sposób przedłużyć dzieciom wakacje.

- Mam dzieci w szkolnym wieku, dwie trzynastolatki. To do czegoś zobowiązuje, czuję tego „bluesa”. Ten rok szkolny jeszcze na dobre się nie zaczął, jeszcze dzieci się do niej nie przyzwyczaiły. Chciałby się one jeszcze powspinać i pobiegać. Jak patrzę na te dzieci to jestem przekonany, że impreza się udała - podkreślił.

Wszyscy, którzy  pojawili się za budynkiem Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, chwalili pomysł organizacji pikniku.

- Bardzo nam się podoba. Córka korzysta z różnych atrakcji, a pogoda jest świetna - powiedziała pani Monika. Dzieciom najbardziej podobały się trampoliny i dmuchańce oraz pokazy służb.

Podczas imprezy obowiązują reżimy sanitarne. W punktach są ustawione płyny do dezynfekcji dłoni, natomiast uczestnicy proszeni są o założenie maseczek. Impreza zakończy się o godzinie 18.00.

Reklama