Wojewoda wsparł organizacje pozarządowe

Data publikacji: 28.05.2021 17:45
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.05.2021. Kielce. Urząd Wojewódzki. Podpisanie umów  z organizacjami pozarządowymi dotyczące wsparcia w obszarze pomocy społecznej. Na zdjęciu (od lewej): Róża Musińska - skarbnik stowarzyszenia, Agnieszka Błońska - prezes Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Wspierających Integracje przy SP nr 11 w Kielcach, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski

28.05.2021. Kielce. Urząd Wojewódzki. Podpisanie umów z organizacjami pozarządowymi dotyczące wsparcia w obszarze pomocy społecznej. Na zdjęciu (od lewej): Róża Musińska - skarbnik stowarzyszenia, Agnieszka Błońska - prezes Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Wspierających Integracje przy SP nr 11 w Kielcach, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

46 organizacji pozarządowych działających na rzecz mieszkańców regionu otrzymał finansowe wsparcie od wojewody świętokrzyskiego. Jak poinformował Zbigniew Koniusz, w sumie do organizacji trafiło 355 tys. zł.

- Bardzo się cieszę, że są organizacje, które aplikują o te środki, bo tak naprawdę uzupełniają to, co czasami umyka z pola widzenia dużych instytucji, czy organizacji. Tym mniejszym znacznie łatwiej przychodzi dotarcie do sedna problemu, jego zidentyfikowania i spowodowania, aby on zniknął - dodał Zbigniew Koniusz.

Wśród organizacji pozarządowych, które otrzymały wsparcie jest Stowarzyszenie „Nadzieja Rodzinie”. Ksiądz Andrzej Drapała, jej prezes poinformował, że 20 tys. zł przeznaczone zostanie na działania wspierające osoby wykluczone społecznie i zagrożone wykluczeniem.

- To dotacja dla stowarzyszenia na działalność Centrum Integracji Społecznej w Podgajach, w gminie Busko-Zdrój oraz Centrum Integracji Społecznej w Chmielniku. Pieniądze przeznaczymy na działania z osobami zagrożonymi lub wykluczonymi społecznie. Będą to szkolenia zawodowe, czy warsztaty aktywizujące, które pozwolą tym osobom powrócić na rynek pracy - dodał ksiądz Andrzej Drapała.

Wsparcie otrzymał też m.in. Świętokrzyski Klub „Amazonki”, który pieniądze przeznaczy na organizację zajęć rehabilitacji ruchowej oraz rehabilitację psychoonkologiczną.

Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że warto wspierać organizacje, ponieważ działają one na rzecz innych, często bardzo pokrzywdzonych przez los ludzi.

- Cieszę się, że te organizacje dały o sobie znać i pan wojewoda w drodze konkursu przyznał im wsparcie finansowe. To przełoży się na godziny pracy terapeutów, rehabilitantów, godziny spotkań i aktywizacji. Jest to niezwykle istotne, szczególnie w czasach pandemii i po pandemii. Ważne jest również to, żebyśmy jeden do drugiego wyciągali pomocną dłoń - dodał Krzysztof Słoń.

Wsparcie od wojewody świętokrzyskiego otrzymało także m.in. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Staszowie, Fundacja „Możesz więcej”, Stowarzyszenie na Rzecz Potrzebujących Wielki Grosz przy Domu Pomocy Społecznej w Zborowie oraz Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka.

Reklama