Wojewoda wzywa do otwarcia przychodni

Data publikacji: 01.07.2020 15:19
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski

Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wojewoda świętokrzyski apeluje do kierowników przychodni i poradni specjalistycznych o wznowienie bezpośredniego przyjmowania pacjentów.

Zbigniew Koniusz zwraca uwagę, że panująca w ostatnich miesiącach sytuacja wywołana pandemią spowodowała, iż pacjenci chorujący na inne schorzenia, niezwiązane z COVID-19, zostali pozbawieni możliwości skutecznego leczenia.

- Pacjentem jest każdy, kto potrzebuje pomocy lekarza. Zdrowie nie lubi czekania, dlatego bardzo proszę o potraktowanie listu wojewody, jako listu człowieka, który jest odpowiedzialny w regionie za służbę zdrowia. Każdy z nas może być w sytuacji osoby oczekującej na świadczenie medyczne - mówi Zbigniew Koniusz.

Jak dodaje, stabilizująca się sytuacja epidemiczna oraz nieograniczona i pełna dostępność do środków ochrony osobistej i płynów dezynfekcyjnych tworzą warunki do podjęcia przez przychodnie i poradnie specjalistyczne pełnej działalności medycznej.

- Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy ten dostęp pacjenta jest ograniczony. Stąd też sugestia, by nasze przychodnie zostały otwarte w sposób taki, że pacjent nie oczekuje na świadczenie usługi medycznej - dodał wojewoda.

Cały tekst apelu wojewody świętokrzyski można przeczytać niżej. .

Fot.

adv adv
Wiadomości
Reklama