Wojewoda złożył życzenia samorządowcom

Data publikacji: 27.05.2021 12:26
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski

Na zdjęciu: Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Dziś Dzień Samorządu Terytorialnego, z tej okazji życzenia dla radnych sejmiku województwa złożył wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz. Przedstawiciel rządu w terenie stwierdził podczas sesji sejmiku, że na samorządowcach spoczywa bardzo duża odpowiedzialność i troska w służbie dla społeczności lokalnej.

- Spierajcie się, i mówię to z całą odpowiedzialnością. Tego typu gremia są miejscem przeznaczonym do tego, aby wymieniać swoje często diametralnie odmienne poglądy, różne punkty widzenia. Spierajcie się w sposób cywilizowany, godny i taki aby po wyjściu z sali móc sobie spojrzeć w oczy. Nie warto za sobą palić mostów i obrażać się na siebie - dodaje.

Z okazji dnia Samorządu Terytorialnego, wojewoda świętokrzyski wręczył okolicznościowe grawertony m.in. dla samorządu województwa świętokrzyskiego a także powiatów: włoszczowskiego, starachowickiego i pińczowskiego, za szczególne zaangażowanie w walkę z COVID-19.

Jak stwierdził Dariusz Czechowski, starosta powiatu włoszczowskiego, nagroda to dla niego szczególne wyróżnienie.

- Służenie naszym obywatelom i społeczeństwu to szczególne zadanie wszystkich samorządowców, istotne zwłaszcza w dobie walki z pandemią COVID-19. W imieniu samorządu powiatu włoszczowskiego, jak również pracowników i lekarzy naszego szpitala im Jana Pawła II deklarujemy gotowość, by w razie potrzeby znów nieść pomoc potrzebującym - dodaje.

Na początku obrad, radni sejmiku województwa zdecydowali się na wprowadzenie do porządku obrad uchwały w sprawie wystosowania apelu do Senatu o szybką ratyfikację Funduszu Odbudowy. Izba Wyższa parlamentu ma dziś debatować nad przyjęciem projektu ustawy dotyczącej wyrażenia zgody na zwiększenie zasobów własnych Unii Europejskiej, która umożliwia realizacje Planu Odbudowy

Podobne wiadomości
Reklama