Wojewódzki Dom Kultury będzie miał nowego dyrektora?

Data publikacji: 24.12.2020 10:16
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
19.02.2020 Kielce. WDK. Wojewódzki Dom Kultury.

19.02.2020 Kielce. WDK. Wojewódzki Dom Kultury.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Obecnemu szefowi tej instytucji, Jarosławowi Machnickiemu, z końcem marca przyszłego roku wygasa kontrakt.

Magdalena Kusztal, dyrektor departamentu kultury i dziedzictwa narodowego w świętokrzyskim urzędzie marszałkowskim wyjaśnia, że konkurs jest otwarty.

- Zgłosić się mogą osoby, które między innymi mają doświadczenie w kierowaniu tego typu instytucjami, które znają ustawę o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, a także ustawę o zamówieniach publicznych i finansach publicznych – wylicza.

Wszystkie wymagania, które musi spełnić kandydat, znajdują się w ogłoszeniu na stronach urzędu. Jak dodaje dyrektor, konkurs będzie przebiegał w dwóch etapach.

- Pierwszy to ocena formalna dokumentów wymaganych na konkurs. Drugi etap to rozmowa z kandydatem, który będzie musiał przedstawić swoją wizją prowadzenia instytucji, która jest ważną placówką, o charakterze wojewódzkim – podkreśla Magdalena Kusztal.

Kandydaci mogą składać dokumenty do 29 stycznia, do godziny 15.30.

Reklama