Wojsko wstrzymało powołania na ćwiczenia rezerwistów

Data publikacji: 16.10.2020 08:11
Autor: Dionizy Krawczyński / Kategoria: Strefa munduru /Źródło: Polska Zbrojna
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. ŚBOT

Gen. Rajmund T. Andrzejczak, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, postanowił ograniczyć obowiązkowe ćwiczenia rezerwy. Decyzja spowodowana jest troską o zdrowie żołnierzy i ich rodzin podczas nasilającej się epidemii.

Szkolenia, które trwają, zakończą się zgodnie z planem, a powołania na kolejne zostały wstrzymane. Wyjątkiem będą rezerwiści, którzy mają szczególnie ważne dla armii umiejętności.

W czerwcu, gdy sytuacja epidemiczna nieco się ustabilizowała, minister obrony Mariusz Błaszczak zaproponował ochotnicze ćwiczenia dla rezerwistów. Zgodnie z zaleceniem szefa MON jako priorytetowe były traktowane zgłoszenia od osób, które na skutek pandemii COVID-19 utraciły zatrudnienie. Jesienią, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, powrócono też do obowiązkowych szkoleń.

Niestety, nasilająca się obecnie pandemia sprawiła, że plany szkoleniowe znów musiały ulec zmianie. W środę wieczorem poinformowali o tym przedstawiciele Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

- W trosce o zdrowie żołnierzy rezerwy oraz żołnierzy służących w jednostkach wojskowych, a także ich rodzin, szef SGWP ograniczył obowiązkowe ćwiczenia rezerwistów - mówi ppłk Rafał Zgryziewicz, zastępca szefa Zespołu Prasowego SGWP.

Pełny tekst dostępny na portalu Polska Zbrojna. 

adv adv
Wiadomości
Reklama