Wojskowi pobrali próbki do badań od pracowników kieleckiego hospicjum

Data publikacji: 02.07.2020 14:47
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Strefa munduru
02.07.2020. Kielce. Pobieranie wymazów od pracowników hospicjum

02.07.2020. Kielce. Pobieranie wymazów od pracowników hospicjum
Fot. Marcin Kowal / 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej

Żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Terytorialnych pobrali wymazy od pracowników stacjonarnego hospicjum znajdującego się na kieleckim osiedlu Czarnów.

Jak informuje porucznik Marcin Kowal, oficer prasowy brygady, w sumie uzyskano około 40 próbek w celu przeprowadzenia testów na obecność COVID-19.

- Żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Terytorialnych od pewnego czasu realizują pobieranie wymazów od osób z różnych zakładów, placówek, od pracowników sezonowych. Dzisiaj jeden zespół wymazowy składający się z czterech żołnierzy pobrał wymazy od personelu stacjonarnego hospicjum - mówi Marcin Kowal.

Maria Ptak, kierownik hospicjum na osiedlu Czarnów informuje, że dotychczas nikt z personelu ani podopiecznych placówki nie został zakażony koronawirusem.

- Pracownicy naszej placówki nie mieli dotychczas przeprowadzanych testów, dlatego żołnierze przyjechali do nas, by pobrać od nas próbki do badań. Jeżeli chodzi o pacjentów, na razie nie mamy żadnych zagrożeń, nie obserwujemy żadnego podejrzanego stanu zdrowia u naszych podopiecznych. Gdyby tak się stało, wówczas od razu będziemy informować odpowiednie służby i prosić o skontrolowanie - dodała Maria Ptak.

Do tej pory żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Terytorialnych pobrali już około 3 tys. wymazów, m.in. od pracowników i podopiecznych domów pomocy społecznej, pracowników dwóch starachowickich zakładów pracy oraz nauczycieli.

Reklama