Wojskowi pomagają czworonogom

Data publikacji: 25.12.2020 21:09
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Strefa munduru
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. mat. prasowe

270 batonów mięsnej karmy przekazali żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej do schroniska dla bezdomnych psów w Sandomierzu. Akcja odbyła się pod hasłem „Świąteczna paka dla psiaka”.

Z inicjatywy żołnierzy 102 batalionu lekkiej piechoty przeprowadzona została zbiórka pieniędzy. Dołączyły do niej też inne osoby i sponsorzy. Dzięki temu udało się zebrać sporą ilość wysokowartościowego jedzenia dla czworonogów.

Dowódca batalionu,  ppłk Arkadiusz Nenutil powiedział, że docenia gest swoich żołnierzy ponieważ pamiętają nie tylko o swoich bliskich i kombatantach, ale także o zwierzętach.

- Ta troska przejawia się nie tylko w dostarczeniu żywności dla psów. Sandomierscy Terytorialsi chętnie pomagają też w pracach remontowo-budowlanych w schronisku - dodaje.

Monika Kowalska, prezes Sandomierskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt powiedziała, że żołnierze nigdy nie odmawiają pomocy. Przyznała, że świąteczne wsparcie dla psów jest bardzo istotne. 

- Batony mięsne są teraz bardzo potrzebne, ponieważ zimą jedzenie dla zwierząt jest gotowane. Poza tym ten rodzaj posiłku daje możliwość przemycenia lekarstwa dla psa, jeśli  jest akurat taka potrzeba - zwraca uwagę.

102 batalion lekkiej piechoty przeprowadził w tym roku drugą świąteczną akcję  na rzecz schroniska dla psów w Sandomierzu.

Reklama