Wojskowy dryl w ostrowieckim ZDZ

Data publikacji: 30.04.2021 17:11
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Strefa munduru
30.04.2021 Ostrowiec Świętokrzyski. Na zdjęciu od lewej senator Jarosław Rusiecki, Izabela Pustuła - dyrektor ZDZ w Ostrowcu Św.

30.04.2021 Ostrowiec Świętokrzyski. Na zdjęciu od lewej senator Jarosław Rusiecki, Izabela Pustuła - dyrektor ZDZ w Ostrowcu Św.
Fot. Artur Głąb

Ostrowiecki Zakład Doskonalenia Zawodowego im. Tadeusza Kościuszki utworzy klasę przygotowania wojskowego.

Szkoła otrzymała zgodę ministra obrony narodowej i podpisała porozumienie z 3. Batalionem Radiotechnicznym w Sandomierzu, gdzie młodzież będzie miała praktyki.

Dyrektor szkoły Izabela Pustuła mówi, że placówka od 13 lat wdraża szkolenia mundurowe. Cieszy się z decyzji ministra, ponieważ na 100 chętnych szkół w całej Polsce, tylko 20 przeszło weryfikację. 

- Przygotowujemy się już do utworzenia klasy przygotowania wojskowego. Pokazaliśmy działania, jakie szkoła wykonała przez wszystkie lata oraz to, w jaki sposób zajmujemy się młodzieżą, jakie dajemy im kompetencje i jak mogą w przyszłości służyć ojczyźnie - informuje dyrektor technikum.

Senator Jarosław Rusiecki, szef senackiej komisji obrony mówi, że to wyróżnienie, ale też ważne zadanie. Jak dodaje, wielu młodych ludzi wiąże swoją przyszłość z mundurem. 

- Nie tylko Wojska Polskiego, ale i policji, strażaka, straży granicznej i innych służb. Działanie Wojsk Obrony Terytorialnej pokazuje, że głównie zainteresowani są młodzi ludzie - mówi senator.

Parlamentarzysta przypomina, że od września, w LO im. Joachima Chreptowicza rozpocznie działalność program Ministerstwa Obrony Narodowej „CYBER.MIL z klasą”. Klasa, która powstaje, będzie kształcić m.in. specjalistów od cyberbezpieczeństwa.

Nabór do nowej klasy w ZDZ wkrótce się rozpocznie. Uczniowie mogą liczyć na zajęcia związane ze służbą wojskową, będzie m.in. nauka obsługi broni oraz samoobrona.

Reklama