Wójt Bielin otrzymał zdalnie, ale za to jednogłośnie absolutorium

Data publikacji: 25.06.2020 15:00
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.06.2020 Bieliny. Sesja Rady Gminy. Na zdjęciu Sławomir Kopacz - wójt gminy otrzymuje gratulacje po otrzymaniu absolutorium

25.06.2020 Bieliny. Sesja Rady Gminy. Na zdjęciu Sławomir Kopacz - wójt gminy otrzymuje gratulacje po otrzymaniu absolutorium
Fot. Urząd Gminy Bieliny

Wójt Bielin Sławomir Kopacz uzyskał jednogłośne absolutorium i wotum zaufania. Głosowanie odbyło się podczas sesji, która została przeprowadzona w trybie zdalnym.

Włodarz gminy w rozmowie z Radiem Kielce wyraził radość z faktu, że radni potwierdzili iż działania przez niego podejmowane są słuszne.

- Myślę, że zostało zauważone to, że gmina Bieliny korzysta z wielu programów zewnętrznych. Pozyskujemy środki zarówno z unii jak i z kraju - mówi.

Jak dodaje, ta kwestia była analizowana podczas przedstawiania raportu o stanie gminy.

- Wsparcie rządowe, które dotyczy dróg gminnych i powiatowych, zlokalizowanych na terenie zarządzanego przeze mnie terenu, w ubiegłym roku wyniosło około 19 mln zł. To naprawdę ogromne wsparcie - zauważa.

25.06.2020 Bieliny. Sesja Rady Gminy. Na zdjęciu Sławomir Kopacz - wójt gminyFot. Urząd Gminy Bieliny

Sławomir Kopacz mówi, że obecnie budowane są też kanalizacje. Na ten cel gmina pozyskała 16 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego.

- Ponadto przy wsparciu wiceminister sportu Anny Krupki udało się uzyskać pieniądze na modernizację stadionu sportowego w Bielinach - dodaje.

Podczas posiedzenia radni przyjęli także kilka uchwał m.in. w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy na lata 2020-2040 oraz zatwierdzenia programu profilaktyki i wczesnego wykrywania nadwagi i otyłości wśród dzieci klas III szkoły podstawowej.

Reklama