Wołanie o pomoc z terenu Francji

Data publikacji: 10.05.2021 13:47
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Do nietypowej interwencji zostali wezwani buscy funkcjonariusze. Policjanci zostali poinformowani o mężczyźnie, który pilnie potrzebował pomocy medycznej, jednak udzielenie jej nie było takie proste.

W sobotę do Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju zadzwonił właściciel jednej z miejscowych firm transportowych. Przekazał informację, że jego kierowca zatelefonował i prosił go o pomoc medyczną, gdyż źle się poczuł. Kontakt z nim został zerwany. Sytuacja była o tyle trudna, że kierowca przebywał na terenie Francji.

W sprawie tej kluczowe okazały się współrzędne geograficzne miejsca, gdzie znajdował się potrzebujący pomocy. Z uwagi na fakt, iż liczyła się każda chwila niezwłocznie zostało poinformowane Biuro Międzynarodowej Współpracy Komendy Głównej Policji, gdzie za jego pośrednictwem nawiązany został kontakt ze stroną francuskiej policji. Tamtejsi funkcjonariusze zlokalizowali mężczyznę i udzielili mu pomocy.

Finalnie kierowca został przewieziony do szpitala, gdzie trafił pod opiekę lekarzy z podejrzeniem problemów kardiologicznych.

Reklama