Wolica będzie miała przychodnię

Data publikacji: 02.04.2021 15:39
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

W Wolicy, w gminie Chęciny powstanie nowa przychodnia. Wybudowana zostanie na działce obok remizy Ochotniczej Straży Pożarnej. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy, gmina ogłosi przetarg na wykonanie tej inwestycji.

Jak informuje Robert Jaworski, burmistrz Chęcin, gotowa jest już dokumentacja techniczna, gmina ma też pozwolenie na budowę. Jak dodaje, inwestycja jest konieczna, ponieważ budynek, w którym obecnie mieści się filia chęcińskiej przychodni ma już ponad sto lat i jest niefunkcjonalnym obiektem.

- Ten budynek jest już dość sfatygowany. Wiadomo, że ponad 100 lat temu były zupełnie inne technologie. Analizy, które przeprowadziliśmy pokazały, że nawet remontując ten budynek nie osiągniemy zamierzonych efektów. Ponadto, dostosowanie go do obecnych wymogów i standardów byłoby bardzo kosztownym przedsięwzięciem - mówi burmistrz.

Jak dodaje Robert Jaworski, budynek przychodni o powierzchni prawie 650 metrów kwadratowych będzie parterowy z poddaszem, przystosowany również do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obsługiwała będzie znaczną część gminy Chęciny, bo miejscowości takie jak: Wolica, Tokarnia, Łukowa, Sielce, Ostrów, Wymysłów i Wojkowiec.

- W budynku będą strefy dla dzieci zdrowych i chorych, znajdą się gabinety dla lekarzy internistów i pediatrów oraz gabinety stomatologiczne. Powstanie także część socjalno-administracyjna, część techniczno-gospodarcza. Cały teren wokół przychodni zostanie zagospodarowany, powstanie parking oraz elementy małej architektury - dodał Robert Jaworski.

Na wybudowanie budynku, w którym mieścić się będzie przychodnia, gmina Chęciny otrzymała prawie 2 mln zł dofinansowania z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Inwestycja ma się zakończyć do końca 2022 roku.

Tagi do tego wpisu
Reklama