Wolne terminy szczepień przeciw COVID-19 w Targach Kielce 

Data publikacji: 24.06.2021 12:33
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Punkt szczepień drive-thru w Targach Kielce

Kielce. Punkt szczepień drive-thru w Targach Kielce
Fot. Paulina Michta / Radio Kielce

Osoby, które chciałyby się zaszczepić przeciw COVID-19 mogą to zrobić do niedzieli włącznie w punkcie drive-thru na terenie Targów Kielce.

Anna Mazur-Kałuża, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach informuje, że punkt ma obecnie 1,2 tys. dawek szczepionki.

- Jest to ostatni moment, by zaszczepić się przed wakacjami. Chcę przypomnieć, że wiele państw w sposób uprzywilejowany traktuje osoby zaszczepione, a w części państw osoby, które przyjęły szczepienie przeciw COVID-19 nie muszą mieć wykonywanych testów i nie obejmuje ich kwarantanna - mówi rzecznik.

Anna Mazur-Kałuża dodaje, że w punkcie w Targach Kielce iniekcje odbywają się jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson.

- Wystarczy tylko raz zgłosić się na szczepienie i już pacjent nabiera odporności. Osoby chcące się zaszczepić mogą się zarejestrować na wybrany termin za pośrednictwem infolinii, profilu zaufanego, ale jest również możliwość zapisania się na miejscu, w puncie drive-thru. Po otrzymaniu preparatu należy kilka minut odczekać na parkingu obok - dodała Anna Mazur-Kałuża.

Punkt drive-thru na terenie Targów Kielce czynny jest od 8.00 do 16.00. Wjazd odbywa się od ulicy Kongresowej, bramą nr 6.

Reklama