Worki zadbają o nawadnianie młodych drzewek

Data publikacji: 18.06.2021 16:28
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. eko.um.ostrowiec.pl

Upalne dni dają się we znaki nie tylko ludziom, ale też nowo posadzonym drzewkom, które pojawiły się w ostatnich dwóch latach na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Aby umożliwić ich prawidłowy wzrost gmina postanowiła wypróbować nawadnianie roślin za pomocą tzw. treegatorów, czyli specjalnych worków nawadniających.

Jak wyjaśnia Milena Gawąd-Korona z referatu zieleni miejskiej worki będą służyć nawadnianiu młodych drzew. Pilotażowo zakupiono 200 sztuk, wkrótce rozpocznie się ich montaż.  

- Mają pojemność ok. 57 litrów. Taka ilość wody wystarczy na 7 dni. Będą systematycznie uzupełniane - mówi urzędniczka.  

Fot. eko.um.ostrowiec.pl

Charakterystyczne zielone worki na dnie posiadają otwory, przez które woda powoli przesiąka. Świeżo posadzone drzewo potrzebuje dodatkowego nawadniania. Bez tego uschną.  

- Przy takim nasłonecznieniu i braku opadów, gdzie służby miejskie muszą podlewać też rośliny w kwietnikach, drzewa były niewystarczająco podlane. To na pewno jest dobry kierunek - dodaje szefowa referatu zieleni.  

Milena Gawąd-Korona wskazuje, że treegatory pojawią się w Parku Miejskim im. Józefa Piłsudskiego, gdzie powstała alejka bzów, worki pojawią się przy platanach oraz wzdłuż ulic: Głogowskiego, Żabiej, Kolejowej, na Rynku w Denkowie czy w Parku Wyspiańskiego. 

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama