WOT pomaga w dwóch DPS-ach

Data publikacji: 08.10.2020 13:49
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. ŚBOT

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wracają z pomocą do domów pomocy społecznej. W ostatnich dniach wiele zakażeń dotknęło pensjonariuszy dwóch z nich - w Gnojnie i Ostrowcu Świętokrzyskim i właśnie tam udali się terytorialsi.

Jak informuje por. Marcin Kowal, oficer prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, dzisiaj zespoły wymazowe wyruszyły do placówek, żeby pobrać wymazy od personelu i pensjonariuszy.

- Zespół pobiera ok. 150 wymazów w DPS-ie na osiedlu Słonecznym w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podobnie jest w Gnojnie w powiecie buskim - informuje Marcin Kowal.

W Gnojnie, na stałe zadysponowano do pomocy także dwóch żołnierzy. Jak informowaliśmy, odnotowano tam 70 zakażeń. Żołnierze pomagają też w nowym izolatorium w Kielcach. Jak wyjaśnia por. Marcin Kowal, WOT pojawia się teraz w miejscach, które wymagają szczególnej ochrony.

Jak przyznaje dyrektor DPS na os. Słonecznym Ostrowcu - Ewa Orłowska, taka pomoc jest bardzo ważna, ponieważ siedmiu pracowników tej placówki jest zakażonych koronawirusem.

Tagi do tego wpisu
Reklama