WOT szkoli młodzież z zabezpieczeń przed COVID-19

Data publikacji: 29.06.2020 09:59
Autor: Monika Miller / Kategoria: Strefa munduru
29.06.2020. Kielce. Szkolenie WOT dla uczestników i opiekunów letnich obozów

29.06.2020. Kielce. Szkolenie WOT dla uczestników i opiekunów letnich obozów
Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Prawidłowa dezynfekcja rąk, obowiązkowe mierzenie temperatury oraz zasłanianie nosa i ust w pomieszczeniach. Dziś wszystkiego na temat prawidłowego zabezpieczania się przed koronawirusem mogli dowiedzieć się uczestnicy i opiekunowie półkolonii z MOSiR-em.

Wiedzę na ten temat przekazali żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Porucznik Marcin Kowal, oficer prasowy brygady informuje, że zgodnie z decyzją ministra obrony narodowej od początku czerwca WOT ma wspierać instytucje organizujące wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Chodzi przede wszystkim o przeprowadzanie szkoleń oraz udzielanie pomocy medycznej.

29.06.2020. Kielce. Szkolenie WOT dla uczestników i opiekunów letnich obozówFot. Monika Miller / Radio Kielce

Dziś kurs zorganizowano w Hali Legionów w Kielcach. Szeregowa Anna z 10. ŚBOT informuje, że w czasie spotkania z uczestnikami półkolonii przypominała, aby dzieci nie piły napojów z butelek kolegów.

- Każdy powinien mieć swoje picie, ponieważ wirus przenosi się drogą kropelkową. Dobrze byłoby, gdyby zawsze tego przestrzegali, ponieważ w ten sposób przenoszą się także inne bakterie - mówi.

Uczestnicy najczęściej pytali o to, jak wygląda chora osoba oraz jakie są objawy zakażenia. Lena i Karol stwierdzili, że spotkanie z żołnierzem było ciekawe i dużo się podczas niego nauczyli.

- Dowiedziałam się jak prawidłowo myć ręce. Należy pamiętać, że trzeba wyszorować je między palcami, a także nie zapominać o nadgarstkach. Niektórzy mogą nie wiedzieć, jak to poprawnie robić, a w czasie epidemii to bardzo ważne - powiedziała Lena.

29.06.2020. Kielce. Szkolenie WOT dla uczestników i opiekunów letnich obozówFot. Monika Miller / Radio Kielce

- Musimy zachowywać odstępy, aby się nie zarazić. Musimy przestrzegać tych procedur, bo koronawirus powoduje chorobę COVID-19 - dodał Karol.

Kolejne szkolenie odbędzie się jutro w Ośrodku Wypoczynkowym „Łucznik” w Sielpi.

Tagi do tego wpisu
Reklama