Wprowadzimy państwa w szampański nastrój sylwestrowej nocy

Data publikacji: 28.12.2020 21:16
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
28.12.2020 Kielce. Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego. Nagrywanie dla TVP i Radia Kielce koncertu sylwestrowego

28.12.2020 Kielce. Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego. Nagrywanie dla TVP i Radia Kielce koncertu sylwestrowego
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ten wieczór będzie wyjątkowy: wspaniali polscy artyści, wspaniałe utwory, nie zabraknie niespodzianek i humorystycznych momentów. Będziemy starali się wprowadzić Państwa w szampański nastrój sylwestrowej nocy - zapewnia baryton Jakub Milewski. Jest on jedną z gwiazd koncertu sylwestrowego Polskiego Radia Kielce.

Dziś w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach zakończyła się rejestracja nagrań. Gospodarzem wieczoru będzie zespół Strauss Ensemble na czele z pianistą i szefem kieleckiej szkoły, Arturem Jaroniem. Natomiast największe przeboje operetki i musicali wykonają: sopranistki Renata Drozd i Anna Lasota oraz tenor Jakub Oczkowski i baryton Jakub Milewski.

Anna Lasota na co dzień jest związana z Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Przyznała, że dla niej, jak i wielu artystów czas przedświąteczny i przedsylwestrowy wiąże się z intensywną pracą.

- Ten rok jest specyficzny, bo występy odbywają się w wersji online, więc nagrania są w różnym terminie, ale cieszę się z tego, że ta praca jest, że sylwester też będzie śpiewający - podkreśliła.

Artyści, którzy spotkali się na kieleckiej scenie, kolejny już raz współpracują ze sobą. Anna Lasota przyznała, że taki sprawdzony skład jest ważny.

- Szczególnie przy programie, który jest nagrywany i wymaga bardzo dużo precyzji. Jeżeli mamy swobodę w porozumieniu się z partnerami na scenie, to jest ogromnie ważne, i widać to w naszym zachowaniu: czy jesteśmy naturalni, czy sami czerpiemy radość z tego, że znów razem pracujemy. Przyjeżdżając na te nasze spotkania, odczuwam przyjemność - wyjaśniła.

Baryton Jakub Milewski także ucieszył się na występ w znanym gronie.

- Mogę śmiało powiedzieć, że to są moi przyjaciele, z którymi zwiedziłem i zjeździłem niejedną scenę, i to tylko w Polsce. To wielka radość stać na scenie z kimś, kogo się lubi, i z kim powita się nowy rok w sposób szampański - zaznaczył.

Artysta dodał, że to będzie jego trzeci wieczór sylwestrowy spędzony w Kielcach, choć plany miał zupełnie inne.

- Koronawirus „sprawił”, że trzeci raz jestem w Kielcach, z czego się bardzo się cieszę, bo bardzo lubię to miasto i lubię tę publiczność. Mimo, że dzisiaj jej nie ma, ale myślę że wszyscy będziemy czuć naszą obecność w domach naszej widowni - dodał.

Już dziś, podczas nagrania, panował odświętny klimat sylwestrowej nocy. Przygotowania do gali podpatrywał wojewoda świętokrzyski, Zbigniew Koniusz.

- Żegnamy ten trudny rok i z utęsknieniem czekamy nowego roku. Mam nadzieję, że lepszego, mniej zdradliwego od tego obecnego, bo ten rzeczywiście zaczynał się optymistycznie, z dużym nadziejami, że uda nam się zrealizować wiele planów, a stało się inaczej. Wyglądamy nowego roku. Patrząc na to, co się dzieje na scenie, koncert zapowiada się naprawdę pięknie i mam nadzieję, że tak, jak piękny będzie ten koncert, tak nowy rok spełni nasze oczekiwania - powiedział.

Koncert będzie można usłyszeć na antenie Polskiego Radia Kielce i zobaczyć na naszej stronie internetowej 31 grudnia, w godzinach od 21 do 23.

Organizatorem wydarzenia jest Polskie Radio Kielce przy współpracy wojewody świętokrzyskiego, marszałka województwa świętokrzyskiego oraz TVP3 Kielce.

Reklama