Wracają bezpłatne autobusy, ale do Tokarni nie dojedziemy

Data publikacji: 23.06.2020 15:20
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Kielce / Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Już niebawem kielczanie skorzystają ponownie z bezpłatnych linii autobusowych, dowożących pasażerów do ratusza. Do odwołania z kolei wstrzymana jest linia T wożąca pasażerów z Kielc do Tokarni.

- Zamierzamy uruchomić linie OZ i OW z początkiem lipca - mówi Barbara Damian, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach.

Trasy się nie zmienią, natomiast inna może być częstotliwość przejazdu autobusów. Prawdopodobnie zmniejszy się ona w godzinach wieczornych.

Barbara Damian przypomina, że obie linie ruszają sprzed ratusza. Linia OW kursuje w kierunku wschodnim. Autobus skręca z ulicy Jana Pawła II w Seminaryjską, następnie Tarnowską i Źródłową i przez Sandomierską z powrotem do urzędu miasta. Linia OZ wiedzie w kierunku zachodnim, czyli ulicą Ogrodową, Żytnią, Żelazną i IX Wieków.

Na razie nie będzie funkcjonować linia T, która wiozła pasażerów z centrum Kielc do Parku Etnograficznego w Tokarni. Barbara Damian mówi, że linia ta jest współfinansowana przez okoliczne gminy: Sitkówkę-Nowiny i Chęciny, po których terenach przebiega.

- Wystosowaliśmy zapytanie do Urzędu Miasta i Gminy Chęciny, jakie są zamiary w stosunku do tej linii. Otrzymaliśmy odpowiedź, że w tym momencie nie ma jeszcze wystarczającej liczby odwiedzających chęcińskie atrakcje, dlatego gmina wstrzymuje się z reaktywacją połączenia - informuje dyrektorka.

Potwierdza to Robert Jaworski, burmistrz miasta i gminy Chęciny i zapewnia, że jeśli ruch turystyczny się zwiększy, linia T powróci.

Tagi do tego wpisu
Reklama