Wreszcie krok prezydenta Kielc w sprawie MSPO

Data publikacji: 25.06.2020 15:12
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Na zdjęciu: Bogdan Wenta, prezydent Kielc

Na zdjęciu: Bogdan Wenta, prezydent Kielc
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Po miesiącu od pierwszych informacji o możliwym wycofaniu się Polskiej Grupy Zbrojeniowej z Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, prezydent Kielc Bogdan Wenta postanowił włączyć się w ratowanie współpracy między firmami.

Dziś zwrócił się z prośbą do premiera Mateusza Morawieckiego o pilne spotkanie w sprawie uczestnictwa PGZ w targach zbrojeniowych. W komunikacie przesłanym do mediów, Wenta informuje, że zarząd Targów Kielce prowadził rozmowy z zarządem PGZ, pozostając z nim w konsultacji.

- Mimo pozytywnych deklaracji, zarząd PGZ wciąż nie przyjął jednoznacznego stanowiska. Organizacja MSPO jest na tyle poważnym przedsięwzięciem, z udziałem wielu zagranicznych partnerów biznesowych, że nie można jej zorganizować w ciągu kilku tygodni. Potrzebujemy szybkiej decyzji, dlatego poprosiłem pana premiera o rozmowę w tej sprawie - powiedział Bogdan Wenta.

W liście skierowanym do Mateusza Morawieckiego prezydent Kielc napisał, że organizacja MSPO może stać się widocznym na całym świecie sygnałem, że polska gospodarka, mimo pandemii koronawirusa, zachowała swój potencjał produkcyjny i ma szansę ekspansji na nowe rynki.
Prezydent nie zasugerował terminu ani formy spotkania. Stwierdził, że w tej kwestii pozostaje do dyspozycji premiera.

Jak informowaliśmy, podczas ostatniej, czerwcowej sesji rady miasta część radnych zarzuciła prezydentowi brak aktywności w sprawie organizacji MSPO. Prezydent odpowiadał wtedy, że choć osobiście w rozmowach nie uczestniczy, stale monitoruje działania podejmowane w tej sprawie.

adv adv
Wiadomości
Reklama