Wróciły bezpłatne połączenia z Kielc na Święty Krzyż [ROZKŁAD JAZDY]

Data publikacji: 14.08.2020 18:32 / Data aktualizacji: 15.08.2020 09:00
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
15.08.2020 Kielce. Bezpłatny autobus z Kielc na Święty Krzyż

15.08.2020 Kielce. Bezpłatny autobus z Kielc na Święty Krzyż
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Od soboty, 15 sierpnia wraca weekendowe połączenie autobusowe z Kielc na Święty Krzyż. Pierwszy kurs ze stolicy województwa wyjedzie już o 6.30. Przejazd dla wszystkich będzie bezpłatny, a kursy będą odbywać się w każdą sobotę i niedzielę trzy razy dziennie aż do 27 września.

Jak informuje Marcin Piętak, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, uruchomienie bezpłatnego połączenia to wyjście naprzeciw oczekiwaniom turystów.

- Wśród mieszkańców jest bardzo duże zainteresowane takim połączeniem, łączącym bezpośrednio stolicę regionu ze Świętym Krzyżem. Góry Świętokrzyskie to bardzo atrakcyjny region, o czym świadczy rosnąca liczba turystów. Tylko w ubiegłym roku odwiedziło go około 300 tys. turystów. To miejsce przyciąga wieloma atrakcjami. To nie tylko najstarsze w Polsce sanktuarium, ale także mnóstwo szlaków pieszo-rowerowych. Ostatnio otwarta ścieżka rowerowa z Nowej Słupi do Świętej Katarzyny cieszy się ogromną popularnością. Chcemy te atuty dodatkowo podkreślać i promować cały region, między innymi poprzez uruchomienie tego połączenia - dodaje.

Marcin Piętak zaznacza, że połączenie pomiędzy Kielcami a Świętym Krzyżem pozwoli turystom na aktywne spędzenie całego dnia.

- W każdą sobotę i niedzielę odbędą się aż trzy kursy w obydwie strony. Wyjazd z Kielc o godzinach 6.30, 10.00 i 14.30. Będziemy startowali z centrum Kielc z parkingu przy Kadzielni. Kolejny przystanek będzie przy dworcu PKP, następnie autokar zatrzyma się między innymi w Cedzynie, Mąchocicach, Ciekotach, Świętej Katarzynie, Bielinach i Hucie Szklanej - wyjaśnia.

Aby skorzystać z darmowego połączenia z Kielc na Święty Krzyż, konieczna będzie wcześniejsza rezerwacja miejsc. System rezerwacji darmowych biletów jest dostępny na stronie www.swietokrzyskie.travel. Limit rezerwacji indywidualnych to pięć biletów na jedną osobę. W przypadku przedsiębiorców, biur podróży, hoteli czy właścicieli atrakcji turystycznych istnieje możliwość rezerwacji miejsc dla 20 osób.

Uruchomienie weekendowego połączenia na trasie Kielce - Święty Krzyż jest możliwe dzięki porozumieniu zawartemu przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji w Kielcach.

Ponadto dodatkowy kurs zostanie zorganizowany w poniedziałek, 14 września, w dniu odpustu na Świętym Krzyżu. Autobus turystyczny wyposażony jest w klimatyzację, wygodne fotele oraz dwa ekrany, na których podczas podróży wyświetlane będą filmy promujące region.

Reklama