Wspólna pomoc Caritas i Biedronki dla seniorów [WIDEO]

Data publikacji: 13.05.2021 15:26
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: karta na zakupy dla seniorów

Na zdjęciu: karta na zakupy dla seniorów
Fot. kielce.caritas.pl

280 osób starszych i niepełnosprawnych z województwa świętokrzyskiego skorzysta z nowej formy pomocy Caritas Diecezji Kieleckiej, Caritas Polska i Fundacji Biedronka.

- Każdy z uczestników programu dostał kartę, która co miesiąc jest zasilana kwotą 150 zł - informuje ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora kieleckiej Caritas.

- Osoby powyżej 60 roku życia o niskim statusie materialnym, czyli o dochodach poniżej 1,3 tys. zł dochodu na osobę w rodzinie otrzymały kartę na zakupy. Nie są to pieniądze przekazane do ręki, można je spożytkować na własne potrzeby - dodał Krzysztof Banasik.

Jak zaznacza ksiądz, kartą nie da się zapłacić za wszystkie produkty.

- Kartą można płacić za wszystkie produkty spożywcze i chemiczne, ale nie zapłacimy nią za alkohol, czy papierosy. To gwarantuje, że pieniądze zostaną wykorzystane na to, co najpotrzebniejsze do funkcjonowania gospodarstwa domowego - dodał duchowny.

W całym kraju, karty na zakupy trafiły do ok. 10 tys. seniorów. Program potrwa do stycznia 2022 roku. To największy niepubliczny program pomocy dla seniorów w Polsce.

adv adv
Wiadomości
Reklama