Wszystkie sandomierskie podstawówki otrzymały laptopy

Data publikacji: 07.10.2020 14:21
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
07.10.2020. Sandomierz. Przekazanie laptopów w ramach rządowego programu „Zdalna szkoła+”. Na zdjęciu: Marcin Marzec - burmistrz Sandomierza oraz  Elżbieta Sobolewska - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Sandomierzu

07.10.2020. Sandomierz. Przekazanie laptopów w ramach rządowego programu „Zdalna szkoła+”. Na zdjęciu: Marcin Marzec - burmistrz Sandomierza oraz Elżbieta Sobolewska - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Sandomierzu
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

30 laptopów wraz z oprogramowaniem otrzymały wszystkie szkoły podstawowe w Sandomierzu dzięki rządowemu programowi „Zdalna szkoła+”.

Urządzenia będą na wyposażeniu szkół, a jeśli z powodu koronawirusa będzie konieczność wprowadzenia zdalnego nauczania zostaną przekazane najbardziej potrzebującym uczniom.

Burmistrz Sandomierza Marcin Marzec przyznaje, że program jest bardzo potrzebny, ponieważ nie wiadomo jak będzie rozwijać się sytuacja związana z COVID-19. Na razie szkoły funkcjonują normalnie, ale jeśli to się zmieni, wielu uczniom można będzie pomóc użyczając im sprzęt.

07.10.2020. Sandomierz. Przekazanie laptopów w ramach rządowego programu „Zdalna szkoła+”. Na zdjęciu: Marcin Marzec - burmistrz Sandomierza oraz Waldemar Gosek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w SandomierzuFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Waldemar Gosek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Sandomierzu, na początku września zrobił rozeznanie potrzeb wśród uczniów. Okazało się, że nie wszystkie dzieci mają laptopy, a braki są głównie w rodzinach wielodzietnych.

Do każdego przekazanego laptopa miasto dołożyło po jednej lekturze szkolnej. W poprzedniej edycji programu Sandomierz także otrzymał około 30 laptopów dla szkół.

Reklama