Wszystko dla domu i zdrowa żywność w Targach Kielce

Data publikacji: 09.10.2021 12:24
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.10.2021. Kielce. Targi DOM i Ty

09.10.2021. Kielce. Targi DOM i Ty
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Naturalne balsamy, ręcznie wyrabianą biżuterię oraz domowe przetwory można kupić w Targach Kielce. Część ekspozycji przeznaczona jest dla firm oferujących nowoczesne rozwiązania dla domów.

Jedną z nich jest Old Mountains ze Skarżyska-Kamiennej, która specjalizuje się w łączeniu starego drewna, metali i szkła w nowoczesnych rozwiązaniach. Na ich stoisku można zakupić m.in. świeczniki wykonane z pnia drzewa oraz stoliki kawowe.

Kamil Broda, przedstawiciel manufaktury informuje, że zdecydowana większość rzeczy jest robiona ręcznie. - Naszą ideą przy produkcji mebli i dekoracji jest dawanie nowego życia starym przedmiotom, dlatego skupujemy stare belki oraz przedmioty i je odnawiamy. Staramy się, aby miały one elementy upływającego czasu - mówi. Ceny dekoracji zaczynają się od kilkudziesięciu złotych.

Osoby, które są zwolennikami ekożywności, także w ten weekend znajdą coś dla siebie. W Targach Kielce prezentuje się m.in. Manufaktura Skalbmierska. W jej ofercie są tłoczone na zimno oleje z czarnuszki, gorczycy, konopi, lnu, ostropestu, rzepaku i słonecznika. Można nabyć je w butelkach o różnych pojemnościach.

Przedstawiciel firmy Adam Galbas informuje, że nasiona pochodzą z własnych upraw. - Najwięcej czasu zajmuje przygotowanie nasion do tłoczenia. Po procesie tłoczenia olej jest jeszcze czyszczony, a następnie przelewany do butelek - wyjaśnia. Proces trwa około 5 dni. Cena jest zależna od rodzaju oleju. Do jednego z droższych należy olej z czarnuszki, ponieważ aby wyprodukować litr płynu, potrzeba 6-7 kg nasion.

Ekspozycje w Targach Kielce będą czynne do godziny 17.00, a w niedzielę od 9.00 do 17.00. Równocześnie przy ulicy Zakładowej trwają Targi Agrotech.

adv adv
Wiadomości
Reklama