Wszystko dla wygody i bezpieczeństwa najmłodszych na targach Kids' Time

Data publikacji: 28.09.2021 11:44
Autor: Paulina Michta / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.09.2021. Kielce. Targi Kielce. Targi Kids' Time

28.09.2021. Kielce. Targi Kielce. Targi Kids' Time
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Samoskładające się wózki, ponczo samochodowe oraz kurtka z wbudowanym nosidełkiem, to nowości prezentowane na Międzynarodowych Targach Zabawek i Artykułów dla Matki z Dzieckiem, które odbywają się na terenie Targów Kielce.

Jak mówi Ewelina Szalast z firmy Blue Ocean, ich najnowsze produkty zdobywają coraz większą popularność na rynku.

- Pierwszym produktem jest wózek z dodatkowym siedziskiem, które zamontowane jest z tyłu. Jedno dziecko siedzi w środku wózka, a drugie może za nim stać lub siedzieć. Nasze dostawki sprawiają, że dziecko w pozycji siedzącej nie męczy nóżek i może trzymać się głównej rączki, która jest umiejscowiona na środku tego elementu, ale można też dołożyć dodatkowe uchwyty, które sprawią, że dziecko będzie trzymać rączki wyżej i szerzej. Naszym najnowszym wózkiem jest natomiast auto-fold. Przeznaczony jest dla rodziców, którzy żyją szybko i nie chcą tracić czasu na składanie wózka. Nasz produkt składa się w całości za pomocą jednego kliknięcia przycisku i pchnięcia go ręką na dół. Dodatkowo jest lekki, więc bez problemu możemy trzymać dziecko jedną ręką, a w drugiej trzymać wózek - wyjaśnia Ewelina Szalast.

Bezpieczeństwo i komfort dzieci to główne cele, które przyświecają branży w produkcji nowych rozwiązań. Jednym z nich jest ponczo samochodowe, które spełnia oba te kryteria - informuje Patrycja Syskaja z firmy Patulove.

- Jest to bezpieczna alternatywa dla kurtki w aucie, która pozwala rodzicom na komfortowy przewóz dziecka w foteliku, szczególnie jesienią i zimą. Działa to na zasadzie sprytnej pelerynki, którą zakładamy dziecku w domu zamiast kurtki. Przechodzimy z nim prosto do auta i w momencie kiedy wkładamy dziecko do fotelika, odchylamy tylną część pelerynki, a dolna część osłania przed zimnem i wiatrem. Dzięki temu, że pod pleckami dziecka nic nie ma, a przez dolną część możemy dostać się bezpośrednio do pasów, możemy je dociągnąć na ubranku, co zwiększa bezpieczeństwo. Unikamy dzięki temu puchowej warstwy, która podczas wypadku może się skompresować - opisuje.

Innowacyjnym produktem, z którego skorzysta nie tylko dziecko, ale i rodzice jest kurtka z dodatkowym panelem do noszenia malucha - opowiada Aleksandra Napieralska z firmy Fun to be Mum.

- Możemy w niej nosić dziecko z przodu jak i na plecach. Do tej kurtki dołączony jest także panel ciążowy, który sprawia, że mama może nosić ją przez cały okres macierzyństwa. Akurat ten model wykonany jest z tkaniny typu softshel, więc ma właściwości wiatroodporne i oddychające, ale w naszej ofercie mamy wiele innych produktów, które są zarówno w wersji damskiej jak i męskiej - mówi.

Targi Kids' Time potrwają do czwartku (30 września) Wstęp mają tylko przedstawiciele branży.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama