„Wybicki” czeka na uczniów. W czwartek test sprawnościowy.

Data publikacji: 30.06.2020 07:47
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze
Kielce. Hala Sportowa przy X Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego im. Józefa Wybickiego

Kielce. Hala Sportowa przy X Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego im. Józefa Wybickiego
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

X Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Kielcach i Uczniowski Klub Sportowy „Wybicki” Kielce zapraszają dziewczęta i chłopców na rekrutację do klas o specjalności siatkówki i piłki ręcznej. W najbliższy czwartek 2 lipca o godzinie 10.00 w hali sportowej szkoły przy ul. Jagiellońskiej odbędzie się test sprawnościowy dla przyszłych uczniów.

- Czekamy na młodych ludzi, którzy lubią sport, a po tym teście jest droga otwarta do rozpoczęcia nauki w naszej szkole od 1 września. Łączymy edukację ze sportem i młodzież, która do nas przychodzi świetnie sobie z tym radzi - podkreśla dyrektor placówki Ryszard Mańko.

W szkole od dwóch lat działa klub sportowy UKS Wybicki Kielce. Drużyny siatkarskie i piłki ręcznej „Wybickiego” rywalizują w rozgrywkach juniorskich w regionie świętokrzyskim. 

- To dobrze, że funkcjonuje w szkole ten klub, bo to jest dodatkowy bodziec dla młodych zawodników, żeby wybrać właśnie naszą placówkę. To nie tylko treningi, ale również rywalizacja ligowa, co dla sportowców jest bardzo ważne. Tygodniowo mamy 10 godzin treningów plus trzy lekcje WF. To ogromna dawka sportu – podkreśla jeden z nauczycieli i szkoleniowców w „Wybickim”, były znakomity piłkarz ręczny, srebrny i brązowy medalista mistrzostw świata, Mariusz Jurasik.

Test sprawnościowy do Szkoły Mistrzostwa Sportowego W X LO im. Józefa Wybickiego w Kielcach odbędzie się w najbliższy czwartek 2 lipca o g.10.00. Więcej informacji na temat oferty edukacyjnej i sportowej szkoły na stronie www.zs2-kielce.pl w zakładce rekrutacja.

Reklama