Wybory to nasz przywilej jako obywateli suwerennego państwa. Włodarze zachęcają do głosowania

Data publikacji: 22.06.2020 22:21
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Zaproszenie na wybory prezydenckie skierowali do mieszkańców powiatu jędrzejowskiego: wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Marek Bogusławski, starosta jędrzejowski Paweł Faryna, przewodniczący rady powiatu jędrzejowskiego Marek Mentel, burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek, Zbigniew Huk - wójt Imielna oraz Dominik Łukasik - wójt Wodzisławia.

Jak czytamy w piśmie:

Wybory to nasz przywilej jako obywateli suwerennego państwa. W ten sposób wspólnie zdecydujemy w jakim kierunku będzie rozwijała się nasza Ojczyzna przez kolejne lata. Głosowanie 28 czerwca jest ważne dla Polski, więc także dla nas mieszkańców powiatu jędrzejowskiego.

Jak mówi wicemarszałek Marek Bogusławski, wzięcie udziału w głosowaniu jest bardzo ważne. To nie tylko nasz obowiązek, ale również przywilej.

- Zachęcamy, żeby pójść na wybory, bo to święto demokracji. Każdy obywatel powinien to zrobić dla Polski oraz dla swojej przyszłości. Pójście na wybory to pryncypialna i najważniejsza sprawa - podkreślał Marek Bogusławski.

Jesteśmy ambitnym regionem, który potrzebuje warunków do szybkiego rozwoju, dlatego musimy wybrać głowę państwa, która będzie nas reprezentować.

- Prezydent jest gwarantem suwerenności i strażnikiem najważniejszych wartości - mówi natomiast Paweł Faryna, starosta jędrzejowski.

Jak dodaje, wybierając głowę państwa opowiadamy się za tym, w co wierzymy i jakich zasad chcemy się trzymać. Podczas głosowania bierzemy odpowiedzialność za nasze rodziny, Ojczyznę i naszą przyszłość.

- To jest list zachęcający do udziału w wyborach, aby każdy zagłosował zgodnie ze swoim sumieniem i zgodnie z poglądami na najlepszego kandydata. 28 czerwca trzeba wyjść z domu i spełnić swój obowiązek, aby była jak największa frekwencja - podkreśla starosta Paweł Faryna.

Zaroszenie do udziału w wyborach umieszczone zostało na portalach społecznościowych oraz będzie przekazywane mieszkańcom powiatu, m.in w najbliższy czwartek na targowicy miejskiej.

Reklama