Wybory uzupełniające w gminie Tuczępy. Znamy wyniki głosowania

Data publikacji: 20.06.2021 21:59
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.06.2021 Tuczępy. Obwodowa komisja wyborcza nr 2

20.06.2021 Tuczępy. Obwodowa komisja wyborcza nr 2
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Małgorzata Osińska-Maruszewska wygrała wybory uzupełniające do Rady Gminy w Tuczępach. Nowa radna wejdzie w skład rady w miejsce Marka Marszałka, który w związku z objęciem funkcji pełniącego obowiązki wójta, co nastąpiło 4 lutego, musiał zrezygnować z mandatu.

Małgorzata Osińska-Maruszewska ma 42 lata i mieszka w Sieczkowie. Jest mężatką, ma jedno dziecko. Pracuje w Zakładzie Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Rzędowie. Startowała z KWW Zawsze Blisko Ludzi - lista nr 2. W wyborach zmierzyła się z Anną Soją zgłoszoną przez KWW Wszyscy Równi - lista nr 1. 

Podczas wyborów uzupełniających zagłosowali wyborcy z okręgu wyborczego nr 7, czyli wyborcy z Sieczkowa. Uprawnionych do głosowania jest tam 136 mieszkańców. Na Annę Soję głos oddało 28. Z kolei na Małgorzatę Osińską-Maruszewską wskazało 52.Trzy głosy były nieważne.  

Teraz, aby objąć mandat, musi złożyć ślubowanie podczas sesji Gminy w Tuczępach. 

W kolejną niedzielę, 27 czerwca, w gminie Tuczępy odbędzie się druga tura wyborów wójta. Zmierzą się w niej - pełniący obowiązki wójta gminy Tuczępy Marek Marszałek popierany przez Prawo i Sprawiedliwość oraz Jacek Wilk, którzy w pierwszej turze uzyskali największe poparcie. Na Marka Marszałka głos oddało 645 osób, a na Jacka Wilka - 540 głosów.

Podobne wiadomości
Reklama