Wybory uzupełniające w kieleckiej radzie miasta. Kto zostanie wiceprzewodniczącym?

Data publikacji: 18.03.2021 18:27
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
18.03.2021. Kielce. Sesja Rady Miasta Kielce

18.03.2021. Kielce. Sesja Rady Miasta Kielce
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kieleccy radni rozpoczęli wybory uzupełniające do prezydium rady, o tę funkcję powalczą Katarzyna Czech Kruczek i Dariusz Kisiel.

Wybór wiceprzewodniczącego jest konieczny po tym, jak z funkcji zrezygnowała Katarzyna Zapała z Koalicji Obywatelskiej. Przeciw niej prowadzone jest postępowanie sądowe. Zarzuty dotyczą przekroczenia uprawnień funkcjonariusza publicznego.

Kandydatką Koalicji jest Katarzyna Czech-Kruczek. Zdaniem radnej Agaty Wojdy, drugi największy klub w radzie miasta jakim jest klub Koalicji Obywatelskiej powinien mieć swojego przedstawiciela w prezydium.

Kolejną osobą ubiegającą się o funkcję wiceprzewodniczącego rady miasta został Dariusz Kisiel.

Jego kandydaturę zgłosił radny Arkadiusz Ślipikowski. Co ciekawe jest to kandydatura, która nie ma poparcia klubu Prawa i Sprawiedliwości. Jak stwierdził jego przewodniczący Jarosław Karyś to oddolna inicjatywa obydwu radnych.

Ukonstytuowała się także komisja skrutacyjna, która będzie czuwać nad przebiegiem głosowania. W jej skład weszli: Marcin Stępniewski z PiS, Agata Wojda - KO oraz Anna Kibortt z klubu Projekt Wspólne Kielce.

Przy wyborze wiceprzewodniczącego głosowanie musi zostać przeprowadzone osobiście. Radni będą przyjeżdżać do ratusza i oddawać głos pojedynczo.

Głosy policzy komisja skrutacyjna, która zrobi to w sali sesyjnej.

Reklama