Wybory w KSM odbędą się korespondencyjnie

Data publikacji: 30.07.2021 13:04
Autor: Paulina Michta / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Osiedle KSM

Kielce. Osiedle KSM
Kielce. 12.06.2019 / Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Będzie drugie podejście do wyboru rady nadzorczej w największej w mieście - Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Głosowanie odbędzie się pod koniec sierpnia w formie korespondencyjnej. Pierwszą próbę unieważniono, z powodu protestów odrzuconych w procedurze kandydatów.

Jak mówi Anna Tłuszcz, prezes zarządu spółdzielni, wybory odbędą się pod koniec wakacji.

- Nie ukrywam, że ludzie czekają na to, by to głosowanie odbyło się ponownie. Mamy stanowisko naszego związku rewizyjnego, że wybory w trybie korespondencyjnym mogą się odbyć. W związku z powyższym, zapraszam wszystkich członków spółdzielni do zgłaszania swoich kandydatów i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym naszej wspólnoty - apeluje prezes.

Poprzednia uchwała dotycząca wyborów została unieważniona z powodu protestów kandydatów, którzy zostali odrzuceni przez komisję weryfikacyjną. Do rady nadzorczej zgłosiło się 42 kandydatów. Sześć osób zostało odrzuconych ze względów formalnych. W dwóch przypadkach nie było podpisów na zaświadczeniu o zakazie konkurencyjności. Natomiast cztery osoby miały zadłużenie wobec spółdzielni.

- Zgłosiło się sporo osób zainteresowanych, ale od razu, z uwagi na względy proceduralne, odrzucono sześć kandydatur. Były też sprzeciwy dotyczące procedury, choć była ona zgodna ze statutem. Otrzymywaliśmy uwagi od mieszkańców, więc zdecydowaliśmy o odwołaniu poprzedniego terminu i ponownym daniu szansy wszystkim zainteresowanym, którzy oczywiście spełnią określone wymogi - wyjaśnia Anna Tłuszcz.

Do rady nadzorczej oraz podległych komisji może zgłosić się każdy członek spółdzielni mieszkaniowej. Mieszkańcy informację na temat wyborów znajdą w swoich skrzynkach pocztowych jeszcze dziś. Rada Nadzorcza Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej liczy 17 osób.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama