Wybory w Platformie Obywatelskiej. Znamy wyniki

Data publikacji: 23.10.2021 21:48
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Artur Gierada/Facebook

Artur Gierada ponownie wybrany na przewodniczącego świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej. W sobotnich wyborach uzyskał 97 proc. głosów od członków ugrupowania w regionie.

Tuż po ogłoszeniu wyników Artur Gierada podziękował wszystkim przedstawicielom Platformy, którzy wzięli udział w głosowaniu. Jak stwierdził przed Platformą Obywatelską, jako największą partią opozycyjną, czeka dużo ciężkiej pracy, także w województwie świętokrzyskim.

- Musimy przyciągnąć  ludzi do siebie, do naszej wizji Polski. Jestem przekonany, że zatrzymamy PiS. Będę was prosił o wsparcie i mocną pracę na rzecz Platformy Obywatelskiej. Cieszę się także z tego faktu, że mamy coraz więcej nowych członków, jeszcze niedawno podsumowując minioną 4 letnią kadencję mówiłem o 178 nowych osobach w świętokrzyskiej  PO, dziś  ta liczba zwiększyła się o kilkanaście nowych osób, które wnoszą nową energię do działania i doświadczenie, które skutecznie doprowadzi nas do najbliższych zwycięstw - mówił zwracając się do członków ugrupowania.

W sobotę działacze Platformy Obywatelskiej w całym kraju wybierali  szefów struktur: powiatowych, regionalnych oraz przewodniczącego całej partii. Jedynym kandydatem na tę funkcję jest obecny p.o. szefa Donald Tusk, na którego w województwie świętokrzyskim głos oddało 99 proc. członków biorących udział w głosowaniu.

Szefową kieleckich struktur ugrupowania została Agata Wojda, na zastępcę prezydenta Kielc głos oddało 90 proc. członków. W powiecie kieleckim przewodniczącym ponowie został Lucjan Pietrzczyk. W powiecie koneckim na kolejną kadencję szefem PO będzie Michał Cichocki. W powiecie ostrowieckim ponownie dotychczasowy przewodniczący Eligiusz Mich, natomiast w powiecie kazimierskim Rafał Kański pokonał dotychczasowego szefa PO Łukasza Maderaka.

W pozostałych powiatach wybory wyniki wyborów prezentują się następująco: powiat jędrzejowski - Wojciech Zwierzchowski, powiat sandomierski - Józef Adamczak, powiat starachowicki - Piotr Capała, powiat staszowski - Józef Bryk, powiat pińczowski- Zbigniew Cierlik,  powiat buski -  Andrzej Zoch, powiat skarżyski - Leszek Golik. Frekwencja w wyborach wewnętrznych w Platformie Obywatelskiej, wyniosła niemal 70 proc.

Reklama