Wychowanie fizyczne pomoże rozwiązać problemy uczniów

Data publikacji: 24.05.2021 11:58
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ministerialny program szkoleń z zakresu wychowania fizycznego przyciągnął tłumy chętnych nauczycieli. Dla osób z województwa świętokrzyskiego warsztaty prowadzą eksperci z Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Joanna Sośnicka, która koordynuje projekt w krakowskiej uczelni mówi, że w szkoleniach oprócz nauczycieli z naszego regionu biorą udział też wuefiści z Podkarpacia i Małopolski. W sumie będzie ich prawie 3 tys.

- Zaczynamy od 7 czerwca i do 4 lipca prowadzimy szkolenia. Mamy zajęte praktycznie wszystkie terminy. Największą popularnością program cieszy się wśród nauczycieli wychowania fizycznego klas 4-8 w szkołach podstawowych – informuje Joanna Sośnicka. Zostały jeszcze miejsca dla chętnych wuefistów ze szkół średnich.

Anna Ostrowska, rzecznik Ministerstwa Edukacji i Nauki mówi, że pandemia odbiła się bardzo niekorzystnie na młodych ludziach. Do problemów zdrowotnych spowodowanych pracą przed ekranem, dochodzą również problemy psychiczne młodych ludzi. Szkolenia mają pomóc nauczycielom odpowiednio przystosować swoje lekcje do nowych wyzwań.

- Na zajęciach nauczyciele pod okiem najlepszych specjalistów będą mogli poznać na przykład metody przeciwdziałania skutkom hipokinezji, czyli bezczynności ruchowej, izolacji społecznej, czy też zdrowotnym skutkom pojawiającym się po przebyciu COVID-19 – tłumaczy Anna Ostrowska.

Szkoły, których nauczyciele będą uczestniczyli w warsztatach, mogą starać się o pieniądze na zorganizowanie dodatkowych zajęć sportowych dla swoich uczniów. Ministerstwo Edukacji i Nauki oprócz projektu „Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii” przygotowało trzy kolejne programy. Resort sfinansuje dodatkowe wsparcie psychologiczne, badania wzroku dzieci oraz zajęcia wyrównawcze dla uczniów, którzy przez wiele miesięcy mieli nauczanie zdalne.

Reklama