Wycieczka na  Święty Krzyż idealnym pomysłem na spędzenie niedzieli

Data publikacji: 25.07.2021 10:50
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.07.2021. Kielce. Autobus linii Kielce - Święty Krzyż.

25.07.2021. Kielce. Autobus linii Kielce - Święty Krzyż.
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Bezpłatny autokar z Kielc na Święty Krzyż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W niedzielne przedpołudnie z połączenia skorzystało kilkadziesiąt osób.

Jak mówili turyści - zwiedzenie najstarszego w Polsce sanktuarium, to doskonały pomysł na aktywne spędzenie weekendu.

- Z przejazdu autokarem korzystaliśmy już w tamtym roku i byliśmy bardzo zadowoleni. Święty Krzyż daje możliwość ciekawego spędzania czasu, oprócz zwiedzania klasztoru można tam pospacerować czy podziwiać widoki. Można się stamtąd wybrać na pieszą wędrówkę do Nowej Słupi - podkreślali.

W podróż na Święty Krzyż wybrały się między innymi panie Agnieszka i Kasia, które stwierdziły, że taki autokar mógłby kursować na stałe.

- Oprócz udziału w mszy świętej zwiedzę także całe sanktuarium. O możliwości skorzystania z tej atrakcji poinformowała mnie córka, dlatego zdecydowałyśmy się pojechać - opowiada Agnieszka. 

- Na Świętym Krzyżu byłam już przed tygodniem, bardzo mi się spodobało, dlatego dziś postanowiłam zaprosić na taki wyjazd mamę - dodaje pani Kasia.

Podczas każdego przejazdu pasażerom towarzyszy przewodnik, który opowiada o mijanych atrakcjach turystycznych regionu.

25.07.2021. Kielce. Autobus linii Kielce - Święty Krzyż.Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Bezpłatny autokar odjeżdża w każdą sobotę i niedzielę z Kielc o 9.00 i 14.30.  Natomiast powrót ze Świętego Krzyża odbywa się o 13.00 i 18.00.

 Aby skorzystać z darmowego połączenia z Kielc na Święty Krzyż, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc. System rezerwacji jest dostępny na stronie swietokrzyskie.travel. Limit to pięć biletów na jedną osobę. 

Reklama