Wycinka drzew pod budowę ścieżki rowerowej do Zagnańska już na półmetku [MAPA]

Data publikacji: 07.05.2021 17:12
Autor: Aneta Cielibała-Gil / Kategoria: Wiadomości z regionu
07.05.2021 Trasa Zagnańsk - Siodła. Wycinka drzew pod budowę ścieżki rowerowej

07.05.2021 Trasa Zagnańsk - Siodła. Wycinka drzew pod budowę ścieżki rowerowej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W sumie pod topór pójdzie tysiąc metrów sześciennych drzew. Prace prowadzone są na długości około trzech kilometrów, a ich organizatorem jest Nadleśnictwo.

Według wójta Zagnańska Wojciecha Ślefarskiego, tempo prac jest bardzo dobre. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to wycinka powinna się zakończyć w ciągu 10 dni.

- Dzisiaj gmina Zagnańsk ogłosiła przetarg na wyłonienie wykonawcy, który będzie budował tę ścieżkę. Jeśli wszystko dobrze się potoczy, to w ciągu trzech tygodni powinniśmy poznać wykonawcę i zgrać się z pracami wykonywanymi przez Nadleśnictwo Zagnańsk - dodaje.

Jak informowaliśmy, całkowita długość ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż drogi powiatowej wyniesie około 11 km, przy czym budowa będzie podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich obejmie budowę trzykilometrowego odcinka. Trasa będzie zaczynała się od ulicy Przemysłowej i będzie biegła do Kamieniołomu „Sosnowica”. Tam połączy się z leśnym szlakiem królewskim. Ten dukt na odcinku 2 km będzie oczywiście utwardzony. Gmina ma nadzieję, że w tym roku uda się zakończyć tę część inwestycji. Kolejny etap to odcinek do Kielc oraz przez Zagnańsk.

W związku z prowadzonymi pracami droga powiatowa na odcinku od aresztu śledczego w Kielcach aż do Zagnańska jest zamknięta dla ruchu.

Mapa ścieżki rowerowej z Zagnańska do KielcFot. Urząd Gminy Zagnańsk

Reklama