Wyjątkowa majówka w Sandomierzu z biskupem Krzysztofem Nitkiewiczem

Data publikacji: 14.05.2022 20:30
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
14.05.2022. Sandomierz. Majówka na statku

14.05.2022. Sandomierz. Majówka na statku
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W Sandomierzu odbyła się majówka na statku, podczas rejsu po Wiśle, z udziałem biskupa diecezji sandomierskiej Krzysztofa Nitkiewicza. Wzięło niej udział około 180 osób.

Biskup powiedział, że rzekę można porównać do ludzkiego życia i do wędrówki którą ciągle odbywamy.

- Widząc w Maryi naszą matkę chcemy podróżować z nią przez życie, tak jak dzisiaj po Wiśle, tworząc wspólnotę, będąc razem. Tu nie ma żadnej polityki. Jest po prostu modlitwa i spotkanie ludzi, którzy są sobie bliscy poprzez miejsce urodzenia czy zamieszkania. Chodzi przede wszystkim o budowanie relacji międzyludzkich, opartych na konkretnych faktach, bo bez tego zostaną same słowa - dodał biskup ordynariusz.

Wśród uczestników rejsu był poseł PiS Marek Kwitek z żoną Alicją i kilkoma zaprzyjaźnionymi rodzinami. Parlamentarzysta powiedział, że tegoroczna majówka na statku jest wyjątkowa, ponieważ odbywa się w czasie wojny na Ukrainie. Rejs jest okazją, aby zwrócić się do Maryi o szybkie zakończenie konfliktu zbrojnego, a także aby podziękować jej za to, że u nas jest pokój. Poseł Kwitek także podkreślił wymiar integracyjny pielgrzymki, szczególnie całych rodzin, których Maryja jest patronką.

14.05.2022. Sandomierz. Majówka na statku. Na zdjęciu ( z lewej): poseł Marek KwitekFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Iwona Ordon, mieszkanka podsandomierskiej miejscowości podkreśliła, że dla niej majówki na statku są dużym przeżyciem. Przede wszystkim maj jest pięknym miesiącem, do tego dochodzi natchnienie Boże i chęć wychwalania Maryi, co daje piękne połączenie i może podziałać bardzo pozytywnie na człowieka.

14.05.2022. Sandomierz. Majówka na statku. Na zdjęciu biskup Krzysztof NitkiewiczFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Majówki na statku odbywają się w Sandomierzu od 2018 roku, ich Inicjatorem jest biskup Krzysztof Nitkiewicz.

Reklama