Wyjątkowa porcelana już do kupienia

Data publikacji: 17.09.2020 13:46
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
15.09.2020 Ćmielów. Jubileuszowa kolekcja filiżanek. Jubileuszowa zastawa obiadowa Margaret

15.09.2020 Ćmielów. Jubileuszowa kolekcja filiżanek. Jubileuszowa zastawa obiadowa Margaret
Fot. Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A.

Rozpoczęła się sprzedaż jubileuszowej kolekcji porcelany z Ćmielowa.

Jak informowaliśmy, w tym roku ćmielowskie zakłady produkujące porcelanę obchodzą 230 lat istnienia. Początki manufaktury sięgają przełomu XVIII i XIX stulecia, co czyni ją najstarszą działającą do dziś polską wytwórnią porcelany.

Joanna Niedziela, dyrektor ds. sprzedaży krajowej w Polskich Fabrykach Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. podkreśla, że kolekcja jest wyjątkowa.

- Została zbudowana z 10 filiżanek, ręcznie zdobionych złotem i platyną. Posiadają też szlachetne kolory, jak purpura, kobalt czy zieleń kobaltowa - informuje Joanna Niedziela.

Każdy z wzorów zostanie wyprodukowany w 230 egzemplarzach. Czas realizacji zamówienia wynosi od 7 do 14 dni roboczych. Każda z filiżanek ma swój numer, posiada także certyfikat autentyczności.

Osoby zainteresowane konkretnym numerem mogą zadzwonić do fabryki i go zamówić. Nabywca filiżanki wraz z produktem otrzyma także jubileuszowy pamiątkowy katalog, w którym opisano każdy element kolekcji. Całość zostanie zapakowana w eleganckie drewniane pudełko.

W ramach jubileuszu kupić można także zastawę stołową Margaret, którą także przygotowano w 230 egzemplarzach. To serwis dla 6 osób składający się z 50 elementów. Każdy element limitowanego serwisu posiada jubileuszową sygnaturę.

Zestaw autorstwa Wincentego Potackiego po raz pierwszy wyszedł z ćmielowskiej fabryki w latach 70. XX wieku.

FILIŻANKI JUBILEUSZOWE 230 LAT

ZESTAW OBIADOWO-KAWOWY

Reklama