Wyjątkowo kreatywny złodziej. W worku między tujami

Data publikacji: 30.07.2021 13:20
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
W ręce skarżyskich policjantów wpadł 26-letni mężczyzna. Został zatrzymany po tym, jak usiłował ukraść katalizator z auta

W ręce skarżyskich policjantów wpadł 26-letni mężczyzna. Został zatrzymany po tym, jak usiłował ukraść katalizator z auta
Fot. KPP Skarżysko- Kamienna

Niezwykle kreatywnego złodzieja zatrzymali skarżyscy policjanci. Mężczyzna w plastikowym worku ukrył się przed funkcjonariuszami między tujami. Ta metoda jednak nie pomogła, ponieważ za swoje zachowanie podejrzany wkrótce odpowie przed sądem.

W nocy ze środy na czwartek, dyżurny skarżyskiej policji odebrał zgłoszenie o tym, że  przy ulicy Krasińskiego z parkingu dochodzą odgłosy cięcia metalu - informuje Jarosław Gwóźdź z miejscowej Komendy Powiatowej Policji.

- Na miejsce pojechali funkcjonariusze, którzy zauważyli, że jeden z samochodów stoi podniesiony na lewarku. Odcięta była rura z jednej strony katalizatora. Mundurowi znaleźli także worek ze złomem i szlifierką akumulatorową - relacjonuje.

Policjanci rozpoczęli sprawdzanie przyległego terenu.

- Po kilku minutach zauważyli schowanego między dwiema gęstymi tujami mężczyznę. Na ubranie miał założony foliowy worek, który prawdopodobnie miał uchronić jego odzież przed iskrami i opiłkami metalu - mówi policjant.

Wstępnie ustalono, że to podejrzewany ma 22 lata i jest zameldowany w województwie łódzkim. W komendzie okazało się, że mężczyzna nie jest jednak tym za kogo się podawał. Wiedząc, że jest poszukiwany za niezapłaconą grzywnę, podał dane swojego brata. Ostatecznie ustalono, że to 26-latek, wcześniej karany między innymi za kradzież i włamanie. Dziś usłyszał zarzuty. Grozi mu pięć lat więzienia.

W ręce skarżyskich policjantów wpadł 26-letni mężczyzna. Został zatrzymany po tym, jak usiłował ukraść katalizator z autaFot. KPP Skarżysko- Kamienna

Reklama