Wyjątkowy koncert na Świętym Krzyżu

Data publikacji: 31.12.2020 08:01 / Data aktualizacji: 04.01.2021 14:20
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Święty Krzyż. Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej - Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż. Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej - Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dziś o godzinie 16.00, w sanktuarium na Świętym Krzyżu odbędzie się koncert charytatywny podczas którego zbierane będą fundusze na leczenie niespełna dwuletniego Natanka.

TU MOŻNA WPŁACAĆ NA LECZENIE NATANA:

https://kolorowemotyle.org.pl/podopieczni_fundacji/natan-kalista/

Natanek ma genetyczną wadę lewej nóżki. Mimo to ma szansę na sprawne funkcjonowanie. Potrzebne są jednak pieniądze na specjalistyczne operacje. Fundusze na leczenie chłopca będą zbierane podczas koncertu charytatywnego, który w święto Trzech Króli odbędzie się w sanktuarium na Świętym Krzyżu.

Na zdjęciu: Natan KalistaFot. Fundacja Kolorowe Motyle

Chłopiec wraz ze starszą siostrą Nadią i rodzicami mieszka w Pawłowie. Od urodzenia znajduje się pod opieką specjalistów. Miał nieprawidłowy układ kości, zdeformowaną nóżkę, kość piszczelową wygiętą w łuk, a stópkę wykrzywioną.

Jak mówi jego mama, Magdalena Kalista, we wrześniu przeszedł już pierwszą operację w European Paley Institute w Warszawie.

- Teraz czekamy na rehabilitację, która ma się rozpocząć 7 stycznia. Specjaliści będą chcieli postawić Natana na nóżki. Na dzisiaj wszystko wygląda bardzo dobrze, operacja udała się, ale dopiero jak Natanek zacznie chodzić, wtedy tak naprawdę okaże się, jak ta nóżka funkcjonuje wyjaśnia.

Rodzice już dziś muszą myśleć o kolejnych operacjach, bo droga do pełnej sprawności będzie długa i kosztowna. - Drugi zabieg planowany jest już za dwa lata - dodaje Magdalena Kalista.

- Co parę lat będzie musiał mieć kolejne operacje. W jednej z kości jest wstawiony drut teleskopowy, który razem z Natankiem rośnie, stopniowo się wyciąga, ale tylko do pewnego momentu. Co parę lat ten drut trzeba będzie wymieniać, aż do momentu, kiedy synek przestanie rosnąć - wyjaśnia.

Dlatego rodzice już zaczynają zbiórkę na kolejną operację. Koszt jednej z nich jest szacowany na około 100 tysięcy złotych. W zebraniu pieniędzy ma pomóc koncert charytatywny, który dziś w święto Trzech Króli, odbędzie się w sanktuarium na Świętym Krzyżu.

Jak podkreśla ojciec Marian Puchała, superior świętokrzyskiego klasztoru, organizowanie tego koncertu ma już swoją wieloletnią tradycję.

- Tego dnia trzej królowe składają dary Jezusowi i my też możemy złożyć taką ofiarę jako parafia, komuś bardzo potrzebującemu - wyjaśnia.

TU MOŻNA WPŁACAĆ NA LECZENIE NATANA:

https://kolorowemotyle.org.pl/podopieczni_fundacji/natan-kalista/

Subkonto Natana w Fundacji Kolorowe Motyle: 

Bank Pekao S.A

SWIFT/BIC: PKOPPLPW

Numer rachunku: 24 1240 5035 1111 0010 9635 7454

IBAN: PL 24 1240 5035 1111 0010 9635 7454 (wpłaty zagraniczne)

Numer zbiórki publicznej: 2020/644/OR
Reklama