Wykorzystują każdą wolną chwilę, aby przygotować niespodziankę na Boże Narodzenie

Data publikacji: 20.09.2020 19:02
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.09.2020 Kielce. Lańcuch bożonarodzeniowy powstający w Szkole Podstawowej nr 31 w Kielcach.  Na zdjęciu od lewej: Bartłomiej Mańko - wychowawca oraz uczniowie Leon i Michał

20.09.2020 Kielce. Lańcuch bożonarodzeniowy powstający w Szkole Podstawowej nr 31 w Kielcach. Na zdjęciu od lewej: Bartłomiej Mańko - wychowawca oraz uczniowie Leon i Michał
Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Chce, aby w grudniu papierowy łańcuch ozdobił... całą szkolę. Zadanie nie jest jednak proste, bo aby tego dokonać potrzebne jest około tysiąca metrów ozdobnego łańcucha. Mimo trudności, takiego wyzwania podjął się Leon Pocheć - uczeń klasy pierwszej w Szkole Podstawowej nr 31 w Kielcach.

- Wiem, że do Bożego Narodzenia jest jeszcze kilka miesięcy, ale potrzeba sporo czasu, żeby go stworzyć, dlatego pracuje nad nim codziennie - mówi uczeń.

Łańcuch powstaje z 5 centymetrowych pasków, które są sklejane w kółka. Materiał nie jest trwały, ponieważ są to pocięte kartki.

- Wiem, że nie wytrzyma długo na zewnątrz, ale chce, żeby ozdabiał moją szkołę chociaż przez chwile. Zanim się zamoczy, to go zwiniemy - mówi.

Aby cel został osiągnięty do akcji tworzenia łańcucha włączyli się koledzy Leona, w tym Michał Moręgiel.

- Pomagam Leonowi w wycinaniu pasków i ich sklejaniu. Przyniosę też niepotrzebne kartki, które zalegają w piwnicy u dziadka i je wykorzystamy. To naprawdę fajna zabawa - przyznaje.

Chłopcy tworzą łańcuch po zajęciach na świetlicy. Wykorzystują do tego między innymi ścinki po wycinankach, które teoretycznie nadają się do kosza - informuje Bartłomiej Mańko, wychowawca ze świetlicy.

Pedagog przyznaje, że to dość nietypowe zajęcie, ponieważ Leon poświęca na to każde popołudnie.

- Ze względu na epidemię uczniowie nie mogą używać wszystkich zabawek, dlatego zabawa z kartkami to świetne zajęcie dla dzieci. Szczególnie dla takich w wieku Leona. To rozwija małą motorykę, a przecież oni uczą się pisać i mogą w ten sposób wytrenować nadgarstki - zauważa.

Do tej pory Leon stworzył kilkanaście metrów łańcucha. Ozdoba będzie gotowa w grudniu.

Tagi do tego wpisu
Reklama