Wyłoniono wykonawcę małej obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego

Data publikacji: 04.06.2020 17:39
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach wyłoniła wykonawcę piątego etapu tzw. małej obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Najkorzystniejsza oferta opiewa na prawie 53 mln zł.

To był drugi przetarg na wybudowanie i zaprojektowanie niemal 3-kilometrowego odcinka. Rozstrzygniecie nastąpiło po 9 miesiącach od otwarcia kopert, a tydzień po podpisaniu odpowiedniego aneksu przez ministra infrastruktury, który zobowiązuje się dołożyć brakującą sumę z budżetu państwa. Wiadomo, że GDDKiA na tę inwestycję chciała przeznaczyć około 48 mln zł.
Umowa z wykonawcą zostanie podpisana po tym, jeśli nie wpłyną żadne odwołania od decyzji komisji przetargowej.

Trasa o długości niespełna trzech kilometrów połączy istniejący węzeł Brezelia z ulicą Opatowską w ciągu drogi krajowej nr 9. W ramach inwestycji planowana jest m.in. przebudowa części węzła, budowa wiaduktu nad drogą powiatową, dwóch mostów oraz ronda w miejscu włączenia nowego przebiegu drogi krajowej nr 9 w istniejącą trasę.

Inwestycja ma zminimalizować niedogodności związane z korkami i hałasem w centrum miasta i oddzieleniem ruchu lokalnego od tranzytowego. Do realizacji planowana jest w latach 2020-2023.

Reklama