Wypięknieje wejście do Zamku Królewskiego

Data publikacji: 17.04.2021 11:00
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
17.04.2021. Sandomierz. Schody do Zamku Królewskiego w Sandomierzu

17.04.2021. Sandomierz. Schody do Zamku Królewskiego w Sandomierzu
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Będzie remont wykonanych z piaskowca schodów do Zamku Królewskiego w Sandomierzu, siedziby Muzeum Okręgowego. Starosta Marcin Piwnik zaproponował, aby samorządy: miejski i powiatowy po połowie podzieliły się kosztami tej inwestycji.

O takie wsparcie poprosiła p.o. dyrektor muzeum Iwona Łukawska, która chce wykonać remont w związku z przypadającym na ten rok jubileuszem 100-lecia tej placówki. Na najbliższej sesji rady powiatu, 20 kwietnia, będzie głosowany projekt uchwały o przekazaniu na remont schodów 20 tys. zł.

- Piękny jubileusz oczywiście minie, a my chcemy, aby coś dobrego po nim pozostało oprócz wspomnień. Uważam, że remont schodów prowadzących do zamku, przy których turyści i inni goście tego obiektu chętnie się fotografują, to dobry pomysł - stwierdził starosta Marcin Piwnik.

17.04.2021. Sandomierz. Schody do Zamku Królewskiego w SandomierzuFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Tę opinię podziela burmistrz Marcin Marzec. Przyznaje, że schody wyglądają źle, są popękane i wykonanie ich modernizacji jest zasadne.

- Stopnie już dawno nie były remontowane, a po odnowieniu posłużą jeszcze przez wiele lat, dlatego wystąpię do rady miasta z propozycją przekazania na rzecz Muzeum Okręgowego dodatkowych 24 tys. zł. 20 tys. zł to byłby wkład miasta do remontu schodów, a pozostałe pieniądze zostaną wykorzystane na realizację filmu promocyjnego dotyczącego muzeum i jubileuszu - poinformował burmistrz Sandomierza.

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu jest współfinansowane z czterech źródeł. To: samorządy miasta, powiatu, województwa oraz Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

17.04.2021. Sandomierz. Schody do Zamku Królewskiego w SandomierzuFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Podobne wiadomości
Reklama