Wyprawa rowerowa dla Asi [ZDJĘCIA, WIDEO]

Data publikacji: 28.06.2021 16:00
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.06.2021 Kielce. Ekipa pod przewodnictwem kuratora oświaty Kazimierza Mądzika wyrusza z Placu Jana Pawła II na około 1500 kilometrową charytatywną wyprawę rowerową

28.06.2021 Kielce. Ekipa pod przewodnictwem kuratora oświaty Kazimierza Mądzika wyrusza z Placu Jana Pawła II na około 1500 kilometrową charytatywną wyprawę rowerową
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Na piersi koszulki Radia Kielce, w sercu zapał i determinacja. Ekipa rowerzystów wyruszyła dziś na liczącą prawie półtora tysiąca kilometrów trasę po Polsce. Głównym celem jest zebranie funduszy na dwuosobowy rower, który trafi do niepełnosprawnej Asi. Na tandemie będzie mogła jeździć z rodzicem.

Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty, który zorganizował akcję podkreślał, że wyjazd łączy przyjemne z pożytecznym.

- Jedziemy trasą Green Velo, przez dolinę Biebrzy, Biebrzański Park Narodowy, potem jedziemy też przez Suwałki, Puszczę Białowieską. Właściwie zaczynamy od sanktuarium w Gietrzwałdzie. Wszyscy są w dobrych nastrojach, pogoda dopisuje - zapewniał dziś Kazimierz Mądzik.

Razem z nim jadą też Zbigniew Wojciechowski, dyrektor wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii w kuratorium oraz Stanisław Janusiński, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 w Kielcach. Dziś z rowerami pociągiem dotrą do Olsztyna. Na trasę dołączą jutro, po drodze dołączą do nich kolejni cykliści z Kielc.

Ekipie udało już się znaleźć sponsora, który kupi rower dla niepełnosprawnej dziewczynki. To Staropolska Szkoła Wyższa w Kielcach. Profesor Jolanta Góral-Półrola rektor uczelni tłumaczyła, że inicjatywa kuratora bardzo jej się spodobała.

- Mieć pasję, to jest dużo, bo nie wszystkich stać na to. Natomiast jeżeli realizację pasji łączy się z pomaganiem innym, to jest wielka rzecz. Mała Asia też ma marzenia. Bardzo chciałaby jeździć na rowerze, ale jej ograniczenia nie pozwalają jej na to. Żeby spełnić jej marzenia, potrzeby jest odpowiedni rower. Staropolska Szkoła Wyższa taki rower ufunduje - powiedziała profesor Jolanta Góral-Półrola.

Akcję wspiera Radio Kielce. Będziemy łączyli się z jej uczestnikami na żywo. O wyprawie świętokrzyskiego kuratora oświaty informowały będą również inne rozgłośnie regionalne Polskiego Radia.

Reklama