Wyremontowana ulica, nowe rondo, system nawadniania. Zakończyła się inwestycja w Ostrowcu Świętokrzyskim

Data publikacji: 20.05.2021 22:29
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.05.2021 Ostrowiec Św. Rondo na ul. Denkowskiej

20.05.2021 Ostrowiec Św. Rondo na ul. Denkowskiej
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

W Ostrowcu Świętokrzyskim oficjalnie do użytku po remoncie oddano ulicę Denkowską wraz z nowym rondem, które posiada system nawadniania.

Jak wyjaśnia Milena Gawąd-Korona z ostrowieckiego urzędu miasta, zraszacze można sterować nawet za pomocą aplikacji w telefonie. Ustawione są dwie godziny o 5.00 i 22.00. Pojawiła się też minimalistyczna zieleń.

- Trzy sztuki brzozy pożytecznej, wielopniowej, która będzie miała coraz piękniejsza białą korę. Zasadziliśmy też liliowiec ogrodowy o pomarańczowo-czerwonych kwiatach i w tym roku wczesnym latem zakwitnie - informuje urzędniczka.

Oprócz remontu fragmentu ulicy Denkowskiej i ronda wybudowano także ulicę biegnącą do nowo powstającego traktu między ulicami Chrzanowskiego i Furmańską.

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński informuje, że dopiero, gdy powstanie ta druga inwestycja, to boczna ulica Denkowskiej będzie odpowiednio eksploatowana.

-Te tereny otworzą się na inwestycje, pod budowę hal i magazynów, powstaną nowe miejsca pracy - zaznaczył.

Dzięki modernizacji powstało nowe oświetlenie LED, ścieżka rowerowa, przebudowano także istniejące sieci. Wartość robót wyniosła prawie 3,4 mln złotych, w tym prawie 2 mln złotych pochodziły z rządowego dofinansowania.

Reklama