Wyrok dla Romów, którzy okradli staruszkę

Data publikacji: 14.07.2020 13:15
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: PAP
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wyrok od 4 do 6 lat pozbawienia wolności usłyszało pięcioro Romów, oskarżonych o rozbój i kradzież ponad 40 tys. zł z domu 83-letniej staruszkę. Do rozboju doszło 22 czerwca ubiegłego roku w Hucie Koszary w gminie Bieliny.

- Co do trzech osób zapadły wyroki 6 lat pozbawienia wolności, w stosunku co do jednej osoby - kara 5 lat pozbawienia wolności, w stosunku do ostatniej z nich kara 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Różnica w karze wynika z tego, że część z oskarżonych odpowiadała w warunkach recydywy - powiedział we wtorek PAP sędzia Tomasz Durlej, rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach.

Z ustaleń śledczych wynika, że trzy kobiety weszły do domu 83-latki pod pretekstem sprzedaży narzuty.

- Oferując sprzedaż narzuty sprawcy weszli do domu pokrzywdzonej, narzucili jej narzutę na głowę i obezwładnili. Następnie grupa splądrowała mieszkanie 83-latki. Skradziono wartościowe przedmioty i pieniądze na ogólną kwotę ponad 40 tys. zł - dodał Durlej.

Sąd Rejonowy w Kielcach skazał piątkę Romów za kradzież, rozbój i użycie przemocy. Oprócz kary więzienia sąd zasądził zadośćuczynienie wobec pokrzywdzonej w kwocie po 1,6 tys. zł od każdego ze sprawców oraz obciążył ich kosztami procesowymi.

Wyrok nie jest prawomocny.

Reklama