Wyróżnienia i nagrody dla sandomierskich nauczycieli

Data publikacji: 13.10.2021 15:44
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
13.10.2021. Sandomierz. Obchody Dnia Edukacji Narodowej

13.10.2021. Sandomierz. Obchody Dnia Edukacji Narodowej
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Sandomierscy nauczyciele świętowali Dzień Edukacji Narodowej. 14 pedagogów otrzymało nagrody burmistrza. Burmistrz Marcin Marzec podziękował zebranym za ich pracę.

Podkreślił, że w trudnym czasie pandemii, nauczyciele zdali egzamin, poradzili sobie ze zdalną nauką, starali się jak mogli, aby wraz z uczniami, w sposób jak najbardziej wartościowy przetrwać ten czas.

Mieczysław Dygas, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 stwierdził, że epidemia wymusiła bardzo szybkie przestawienie się na pracę z różnego rodzaju aplikacjami i programami komputerowymi. Ten trudny czas pokazał również jak ważne są bezpośrednie relacje.

- Uczniowie zaczęli odczuwać, że potrzebny jest żywy człowiek, który wytłumaczy, przyjaźnie potraktuje pewne niedostatki uczniowskie, jest serdeczny i miły. Bez tego nie ma szkoły, nowoczesna technologia nie jest w stanie tego zastąpić - dodał dyrektor.

Podczas uroczystości w zamku, Monika Dziubińska, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sandomierzu otrzymała stopień nauczyciela mianowanego.

13.10.2021. Sandomierz. Obchody Dnia Edukacji Narodowej. Na zdjęciu (od lewej): Janusz Stasiak - zastępca burmistrza Sandomierza, Wojciech Czerwiec - przewodniczący Rady Miasta Sandomierza, Marcin Marzec - burmistrz SandomierzaFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Podobne wiadomości
Reklama